Kategorie

Mistrz Świata 2018! Wygrali po pasjonującym spotkaniu [TWEETY PO MECZU]

Francja nie dała szans tegorocznej rewelacji mundialu – Chorwacji! W przepięknym stylu rozprawili się z przeciwnikami i pewnie wygrali finałowy mecz Mistrzostw Świata 2018 w Rosji! Bohaterem meczu został Griezmann, który asystował przy pierwszej bramce, a kilkanaście minut później pewnie pokonał chorwackiego bramkarza z rzutu karnego! Francja – Chorwacja 4:2!

Chorwacja wyszła na spotkanie w swoich charakterystycznych strojach w szachownicę, po raz pierwszy od meczu z Nigerią. Francuzi w jednolitych granatowych strojach.

Wspaniale w spotkanie weszli Francuzi! Trójkolorowi po 18 minutach gry objęli prowadzenie. Zaczęło się od faulu na Griezmannie, Brozovic (Chorwacja) nadużył siły, aby odebrać piłkę Francuzowi. Sam poszkodowany wykonał bardzo dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego. Akcję zakończył… Mandzukic, który odbił głową piłkę i trafił do władnej bramki! Bramka samobójcza i mieliśmy 1:0 dla Francji!

Dziesięć minut później odpowiedzieli Chorwaci! Vida zagrał ładną piłkę do Perisica, a ten pewnie pokonał Llorisa! Chorwaci dali nadzieje swojemu zespołowi na wywiezienie dobrego wyniku z Moskwy! Francja – Chorwacja 1:1!

W 35 minucie wydarzyła się kontrowersyjna sytuacja w polu karnym Chorwacji! Perisic zagrał ręką, czego nie zauważył sędzia główny spotkania. Po interwencji Francuzów sędzia Nastor Pitana zasygnalizował VAR i zarządził rzut karny dla Francji! Griezmann (Francja) uderzył po ziemi w lewą stronę bramki i Subasic musiał skapitulować! Francja – Chorwacja 2:1!

Statystyki po pierwszej połowie:

Po zmianie stron do odrabiania strat ruszyli Chorwaci! Rebic znalazł troche miejsca po podaniu i strzelił pod poprzeczkę. Na miejscu był jednak Lloris (Francja) i uchronił swój zespół przed stratą bramki!

59 minuta i 3:1 dla Francji! Autorem bramki Pogba. Przejął piłkę z odbicia i perfekcyjnie przymierzył z linii 16 metra! Trafił tuż przy lewym słupku, nie dając szans chorwackiemu bramkarzowi!

Fenomenalny był na tych mistrzostwach Mbappe! W 65 minucie dostał piłkę od Lucasa i uderzył z krawędzi pola karnego w kierunku lewej strony chorwackiej bramki. Francja 4, Chorwacja 1. Na 25 minut przed końcem spotkania byliśmy prawie pewni tego, że puchar Mistrzostw Świata w tym roku poleci do Francji!

Po fatalnym błędzie Llorisa do piłki doszedł Madzukic! Dał nadzieje Chorwatom, a cały świat zaczął żyć hokejowym wynikiem 4:2!

Chorwaci mimo wielu prób w końcówce nie zdołali odmienić losów spotkania.

FRANCJA MISTRZEM ŚWIATA 2018!

Startuje CITY TRAIL onTour. Bieg w Katowicach już 26 lipca!

Bramki:

18 minuta – Mandzukic (bramka samobójcza)

28 minuta – Perisic

38 minuta – Griezmann (rzut karny)

59 minuta – Pogba

65 minuta – Mbappe

69 minuta – Mandzukic