RegionWiadomość dnia

Mistrzostwa Świata U-20: Losowanie grup 24 lutego w Gdyni. Mecze między innymi w Tychach i Bielsku

W maju i czerwcu 2019 roku oczy piłkarskiego świata będą zwrócone w stronę Polski, która zorganizuje trzeci największy turniej pod egidą FIFA – Mistrzostwa Świata FIFA U-20! Już teraz wiadomo, że ceremonia losowania młodzieżowego mundialu odbędzie się 24 lutego 2019 roku i zostanie zorganizowana w Gdynia Arenie.

 

Gdynia – obok Tychów, Bielska-Białej, Bydgoszczy, Łodzi i Lublina – jest jednym z Miast Gospodarzy Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019.

 

ZOBACZ KONIECZNIE: 1000 zł nagrody za skazanie sprawców niszczenia przystnaków na Śląsku!

-Współorganizacja imprezy takiej rangi to wielki zaszczyt, ale i ogromna odpowiedzialność. Doskonale pamiętam, jak roku temu na Stadionie Miejskim w Gdyni rywalizowali najlepsi młodzi piłkarze Starego Kontynentu, a kibice mieli możliwość podziwiać w akcji takich graczy jak chociażby Marco Asensio. Wówczas całe miasto żyło futbolem, a klimat futbolowego święta unosił się w powietrzu. Jestem przekonany, że tak samo będzie podczas Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019, których już nie możemy się doczekać. Fantastycznym preludium będzie Final Draw – pełne nerwowego oczekiwania, ale i prawdziwych emocji. Fakt, że Gdynia została wybrana gospodarzem ceremonii losowania stanowi dla nas powód do dumy – mówi Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu i Pełnomocnik Prezydenta ds. projektów strategicznych.

– Cieszymy się, że ceremonia losowania odbędzie się w Gdynia Arenie – przyznaje Marek Doliński, dyrektor turnieju Mistrzostwa Świata FIFA U-20 Polska 2019.

ZOBACZ KONIECZNIE: najnowszy odcinek TOP 5 NEWSÓW TYGODNIA SILESIA FLESZ! [14.10.2018]


-Czeka nas wielkie wydarzenie i już teraz trwają odpowiednie przygotowania, po to, by 24 lutego wszystko było dopięte na przysłowiowy ostatni guzik. Oczywiście arena zostanie odpowiednio zaaranżowana i dopasowana na potrzeby samej ceremonii. Mamy wciąż kilka miesięcy, więc oczywiście nie możemy jeszcze potwierdzić osobistości, które wezmą udział w wydarzeniu, niemniej jednak spodziewamy się najważniejszych osób ze strony FIFA, PZPN oraz władz Miast Gospodarzy; nie zabraknie również legend światowego i polskiego futbolu. Ponadto w samej ceremonii będą uczestniczyć także m.in. trenerzy oraz przedstawiciele wszystkich 24 drużyn, które wystąpią w przyszłorocznym mundialu – dodaje dyrektor Doliński.

Jak na razie znamy nazwy ośmiu reprezentacji, które z pewnością wezmą udział w Mistrzostwach Świata FIFA U-20 i których delegacje zawitają do Gdyni na ceremonię losowania grup. Są to przedstawiciele Oceanii: Nowa Zelandia i Tahiti oraz kraje europejskie: Włochy, Portugalia, Ukraina, Francja, Norwegia i Polska jako gospodarz mundialu.

Gdynia Arena, w której odbędzie się ceremonia losowania, to jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce. Jej wielofunkcyjny charakter pozwala nie tylko na organizację zawodów sportowych, ale także innych imprez takich jak: koncerty, widowiska, konferencje biznesowe, wystawy czy targi. Gdynia Arena jest obiektem wchodzącym w skład Gdyńskiego Centrum Sportu, do którego należy również m.in. stadion, na którym odbędą się mecze Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kierowca czerwonego Seicento walczy w sądzie. Ruszył proces w sprawie wypadku kolumny rządowej w Oświęcimiu

Choć Mistrzostwa Świata FIFA U-20 Polska 2019 zostaną rozegrane w przyszłym roku, już we wrześniu Polski Związek Piłki Nożnej uruchomił platformę rekrutacyjną na wolontariat podczas Mundialu. Rekrutacja potrwa do końca grudnia. Program wolontariatu to istotny element organizacji Mistrzostw Świata, a Federacja zachęca wszystkie pełnoletnie osoby do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu.

-Wszelkie podsumowania wydarzeń sportowych pokazują, że to właśnie wolontariusze cieszą się największym zaufaniem uczestników. To u nich kibice najczęściej szukają pomocy, a ich otwarta postawa, życzliwość, zaangażowanie i uśmiech, jakim obdarzają wszystkich wokół, wznoszą każdą imprezę na wyższy poziom. Zawsze bardzo się cieszymy, gdy czujemy, że wolontariusze są integralną częścią naszych projektów – mówi Prezes PZPN, Zbigniew Boniek. Zgłoszenia można wysyłać poprzez oficjalną stronę Programu Wolontariatu Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019 dostępną na portalu laczynaspilka.pl

Mistrzostwa Świata FIFA U-20 Polska 2019 zostaną rozegrane za nieco ponad siedem miesięcy w sześciu miastach naszego kraju – Tychach, Bielsku-Białej, Łodzi, Lublinie, Bydgoszczy i Gdyni. Mecz otwarcia odbędzie się 23 maja 2019 roku, z kolei finał zaplanowano na 15 czerwca 2019 roku.

W turnieju tym, stanowiącym trzecie pod względem rangi rozgrywki drużyn narodowych pod egidą FIFA, wystąpią 24 zespoły z całego świata. Dotychczas prawo gry zapewniło sobie 6 krajów europejskich: Polska (gospodarz), Włochy, Portugalia, Ukraina, Francja i Norwegia, a także dwóch przedstawicieli Oceanii: Nowa Zelandia i Tahiti. Późniejsze turnieje kwalifikacyjne wyłonią po 4 uczestników z Azji, Afryki, Ameryki Południowej oraz Strefy CONCACAF.

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata odbywają się co 2 lata od 1977 roku. Pierwszy turniej został zorganizowany w Tunezji, z kolei ostatnie trzy imprezy mistrzowskie odbyły się w Turcji (2013), Nowej Zelandii (2015) i Korei Południowej (2017). Polska będzie dopiero piątym europejskim gospodarzem Mistrzostw.

Mistrzostwa Świata FIFA U-20 mają opinię prawdziwej „fabryki talentów”. W tym miejscu warto zauważyć, że dotychczas blisko 700 piłkarzy, którzy wystąpiło w młodzieżowym mundialu, w późniejszym etapie swojej kariery wzięło udział w seniorskich Mistrzostwach Świata. Wśród najbardziej znanych zawodników, którzy zagrali w Mistrzostwach Świata FIFA U-20 są m.in. Sergio Aguero, Lionel Messi, czy Diego Maradona.

(źr: Łączy Nas Piłka)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close