RegionSportŚwiat

Mistrzostwa Świata w Rosji: Co łączy Polaka, Czecha i Hiszpana? Odpowiedź Was zaskoczy ;-)

Mundial już za 15 dni! Polak, Czech i Hiszpan, dzielą ich kilometry, a co ich łączy?

 

Coraz bliżej do meczu otwarcia Mistrzostw Świata! Już dziś wiemy, że mecz otwarcia Rosja – Arabia skomentują Jacek Laskowski i Radosław Gilewicz. Wiemy także, że w Arłamowie przygotowania pełną parą! Trenują wszyscy reprezentanci Polski poza Robertem Lewandowskim, Kamilem Glikiem, Karolem Linettym, Jakubem Błaszczykowskim i Marcinem Kamińskim, ostatni jeszcze nie dotarł na zgrupowanie z powodu grypy.

Piłkarze często wybierali trykot z numerem 15 na plecach, oto trzy najpopularniejsze boiskowe „piętnastki”.

 

Damien Perquis czyli jeden z „farbowanych lisów” Franciszka Smudy. Damien wcześniej występował w młodzieżowej Reprezentacji Francji U-21, lecz w 2010 roku oficjalnie zadeklarował chęć grania z Orłem na piersi. Jego kariera polskiej reprezentacji nie trwała jednak długo, w 2012 zagrał ostatni mecz z Rosją, w którym nabawił się kontuzji. Na co dzień gra w Gazelec Ajaccio czyli klubie z francuskiej Ligue 1. Jan Tomaszewski, jedna z legend polskiego futbolu , nazwał go „piłkarskim śmieciem z Francji”, sprawa skończyła się w sądzie.

Znany głownie z gry w Liverpoolu Milan Baros to niewątpliwie jedna z najjaśniejszych gwiazd czeskiego futbolu ostatnich lat. 36 – letni piłkarz nadal występuje w czeskim Baniku Ostrawa, lecz jego lata świetności dawno minęły. W 2004 został królem strzelców Mistrzostw Europy w Portugalii i doprowadził czeską drużynę aż do półfinału tej imprezy. Spekulowano, że może zostać piłkarzem Piasta Gliwice, ale jego żona powiedziała stanowcze „nie”.

Tego zawodnika na pewno znacie, chociażby z ostatniego finału Ligi Mistrzów. Sergio Ramos, bo o nim mowa, to hiszpański filar obrony nie tylko w Realu Madryt, ale także w Reprezentacji Hiszpanii, w której gra z numerem 15 na koszulce. Cztery triumfy w Lidze Mistrzów, cztery Mistrzostwa Hiszpanii i Mistrzostwo Świata w 2010 roku czynią go jednym z najbardziej utytułowanych piłkarzy w historii futbolu. Mało kto wie, że jest uzależniony od Coca-coli, ze względu na formę mamy nadzieję, że wybiera wersję bez kalorii.

Polak, Czech i Hiszpan to nasze propozycje najlepszych piłkarzy z numerem 15, czekamy na wasze typy!
(Mateusz Pojda)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close