SportWiadomość dnia

MKS Dąbrowa Górnicza pokonała Katowice i jest w ćwierćfinale!

Ogromne gratulacje dla wszystkich członków drużyny oraz trenera Wojciecha Wieczorka. Sprawdźmy, co jeszcze działo się na parkietach Śląska i Zagłębia.

MKS DĄBROWA GÓRNICZA – AZS AWF MICKIEWICZ ROMUS KATOWICE 73:62 (20:17, 16:10, 18:18, 19:17)

Niezwykle zacięte widowisko. Dąbrowianie wypracowali swoją przewagę w pierwszych 20 minut, schodząc do szatni z 9-punktowym prowadzeniem. Nie dali się zaskoczyć przeciwnikowi w trzeciej kwarcie meczu i kontrolowali przebieg także w finałowej odsłonie spotkania, ostatecznie wygrywając różnicą 11 oczek. Najlepszym graczem w ekipie z Zagłębia był Adam Skiba kończąc z 21 punktami.

STATYSTYKI Z MECZU
MKS ZABRZE – MKS DĄBROWA GÓRNICZA II 54:50 (19:12, 12:12, 10:15, 13:11)

W wyjazdowym meczu z rywalem nie poradziła sobie drużyna do lat 18. Dąbrowianie przegrali pierwszą połowę różnicą 7 punktów. Próbowali gonić rywala w trzeciej kwarcie i przed finałową 10-tką zredukowali stratę do 2 oczek! Jednak gospodarze odpowiedzieli w finałowej odsłonie zatrzymując MKS na 11 punktach. Dla drugiej drużyny MKS-u w tych rozgrywkach to trzecia porażka. Kacper Wcisło skończył ten mecz z dorobkiem 16 oczek.

AZS POLITECHNIKA CZĘSTOCHOWA – MKS DĄBROWA GÓRNICZA 48:97 (12:28, 11:25, 10:23, 15:21)

Okazałym zwycięstwem może się pochwalić drużyna do lat 16. Ekipa trener Marzeny Rudolf pokonała na wyjeździe do Częstochowy miejscowy AZS, dominując w każdej kwarcie. Fenomenalny występ zanotował Patryk Zapert kończąc to spotkanie z dorobkiem 42 punktów! Chłopaki awansowali do finałów grupy A i już jutro o 16:30 zagrają z Żorską Akademią Koszykówki.

STATYSTKI Z MECZU
MKS DĄBROWA GÓRNICZA – GLIWICKIE TOWARZYSTWO KOSZYKÓWKI 92:43 (19:8, 21:10, 23:11, 29:14)

Pewną wygraną zanotowała także drużyna z rozgrywek do lat 14. MKS u siebie pokonał Gliwickie Towarzystwo Koszykówki wygrywając wszystkie cztery kwarty. Przed ekipą z Zagłębia jeszcze duża część zmagań, ale po siedmiu meczach mają bilans 6-1 i pozostają jednym z faworytów do zwycięstwa. 29 punktów dla dąbrowian w ostatnim pojedynku zanotował Kacper Dziedzic.

MKS DĄBROWA GÓRNICZA – UKS ORZEŁ MCKIS JAWORZNO 84:8 (28:2, 20:2, 23:2, 13:2)

Szczerze powiedziawszy nie bardzo wiemy, jak skomentować ten wynik meczu. Drużyna z Jaworzna jak dotąd przegrała wszystkie mecze. Najwięcej punktów dla MKS-u zanotował Jakub Ucieszyński – 22. Dąbrowianie z bilansem 4 wygranych i 4 porażek zajmują trzecie miejsce w grupie A.

Natomiast chłopaki z rocznika 2006 rozegrali 11 grudnia dwa mecze w ramach swoich rozgrywek. W pierwszym niestety musieli uznać wyższość Pogoń Rudy Śląskiej, z którą przegrali 17:27. Odkuli się jednak w kolejnym spotkaniu pokonując KKS Tarnowskie Góry 30:21. (źr:MKS Dąbrowa Górnicza)