AlarmRegionSportWiadomość dnia

Młynowy Górnika Zabrze ma kłopoty! Czeka go kara za wulgarny doping w meczu z Siedlcami!

31-letniemu zabrzaninowi, który kierował dopingiem drużyny Górnika Zabrze postawiono już zarzuty używania słów wulgarnych oraz skandowania treści, zakłócających porządek publiczny. Oprócz kary grzywny, ograniczenia wolności lub aresztu podejrzanemu grozi nawet 6-letni zakaz stadionowy.

 

Pseudokibice, którzy w trakcie trwania meczu popełnią przestępstwa lub wykroczenia, nie mogą czuć się bezkarnie nawet wtedy, gdy nie zostaną zatrzymani bezpośrednio po zakończeniu spotkania. Kolejną osobą, która się o tym przekonała jest 31-zabrzanin, który 19 sierpnia przebywał na trybunie stadionu przy ulicy Roosevelta, gdzie rozegrano mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami „Górnika” Zabrze, a „Pogonią” Siedlce. Zabrzanin w trakcie trwania meczu kierował dopingiem drużyny gospodarzy i skandował treści zakłócające porządek publiczny używając przy tym słów wulgarnych. Mężczyzna nie został zatrzymany bezpośrednio po meczu. To jednak nie uchroniło go przed odpowiedzialnością za swoje zachowanie.

 

Mundurowi z zabrzańskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości stadionowej zebrali bowiem w tej sprawie materiał dowodowy. Jego analiza pozwoliła na postawienie pseudokibicowi zarzutów używania słów wulgarnych oraz skandowania treści zakłócających porządek publiczny podczas trwania imprezy masowej. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione przewinienia grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności lub aresztu. Ponadto sąd może nałożyć na niego nawet 6-letni zakaz stadionowy.

 

To kolejny z przykładów zatrzymania przez policjantów pseudokibica kilka tygodni po naruszeniu przez niego przepisów Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Innym przykładem są zatrzymani po meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami "Górnika" Zabrze, a "Legią" Warszawa rozegranego w Zabrzu 10 sierpnia. W trakcie trwania meczu doszło do odpalenia rac świetlnych przez pseudokibiców drużyny gospodarzy. Analiza zebranego w tej sprawie materiału dowodowego pozwoliła mundurowym z zabrzańskiej komendy już tydzień później na zatrzymanie dwóch mężczyzn. Pierwszy z nich posiadał podczas meczu race świetlne, a drugi odpalił race w trakcie trwania sportowej imprez. Przewinienia te zagrożone są karą do 5 lat więzienia oraz zakazem stadionowym.(źr: KMP Zabrze)

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close