KrajRegion

Mniejsze opłaty za autostradę A4 Katowice-Kraków! Ale nie dla wszystkich

Przejazd autostradą A4 Katowice – Kraków będzie tańszy. W zależności od kategorii pojazdu kierowcy zaoszczędzą od 3 do 5 złotych na każdej bramce. Mniej jednak zapłacą tylko ci, którzy korzystają z automatycznych form płatności.

 

 

TOP 5 SILESIA FLESZ: Prohibicja w Katowicach i czy to UFO rozwaliło Rudę Śląską?
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

-Tu chodzi o zachęcenie kierowców do korzystania z najlepszego zdecydowanie systemu płatności, czyli automatycznego, nie wymagającego się praktycznie zatrzymania i tym samym jak gdyby zlikwidowanie jednego z głównych elementów niezadowolenia, że na bramkach się czeka. Jeśli odpowiedź będzie realna to oczywiście na bramkach czekać nie będziemy – mówi Emil Wąsacz, prezes zarządu, dyrektor generalny Stalexport Autostrada Małopolska S.A.

Obecnie z metod automatycznych korzysta raptem 17,5% wszystkich pojazdów. Promocja ma to zmienić. Do dyspozycji kierowców na odcinku Katowice – Kraków są dwie automatyczne metody płatności.

 

-Są to przejazdy w oparciu o urządzenie pokładowe A4Go wydawane przez naszą spółkę. Drugą z opcji jest usługa videotollingu. Poprzez zarejestrowanie się w aplikacji dostępnej bezpłatnie w sklepach Androida lub Apple’a zarejestrowanie swojego pojazdu, numeru rejestracyjnego, przypisanie karty płatniczej która zostanie obciążona w momencie kiedy nasz system rozpozna tablicę rejestracyjną na bramkach – mówi Paweł Kocot, członek zarządu, dyrektor techniczny Stalexport Autostrada Małopolska S.A.

Zniżka ma funkcjonować w okresie od 1 stycznia do przynajmniej 31 marca przyszłego roku. Jak później będą kształtowały się ceny, tego spółka nie chciała zdradzić.

autor: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Cyber Monday 2019, czyli kolejna wielka szansa dla łowców obniżek

Zwłoki 10-latka w hostelu. Zatrzymano matkę chłopca

Karminadle, francki i kreple – Biedronka z nową ofertą dla Ślązaków

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close