RegionZdrowie

Mobilne punkty szczepień w weekend w Żywcu i Rybniku

W ten weekend mobilne punkty szczepień odwiedzą kolejne miejscowości w Śląskiem. Bez wcześniejszej rejestracji zaszczepić się będzie można w sobotę w Żywcu, a w niedzielę w Rybniku.

 

 

Detektyw wszech czasów powraca!!! COLUMBO od lipca w TVS!

– Kończy się rok szkolny, a rozpoczyna okres wakacji. To bardzo dobry moment, aby przyjąć teraz jednodawkową szczepionkę i zyskać odporność jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem. Nie tylko ułatwi to podróżowanie, ale też zapewni bezpieczeństwo nam samym oraz pozwoli w pełni cieszyć się wypoczynkiem. Tym bardziej zachęcam więc mieszkańców do odwiedzenia w ten weekend mobilnych punktów szczepień – mówi wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Mobilne punkty szczepień będą działać:

w sobotę (26 czerwca br.) na rynku w Żywcu – w godz. 10.00 – 18.00,
w niedzielę (27 czerwca br.) na rynku w Rybniku – w godz. 14.00 – 20.00.

W każdym z punktów na mieszkańców czekać będzie po 500 jednodawkowych szczepionek firmy Johnson & Johnson. Na szczepienie nie trzeba się rejestrować – wystarczy przyjść i okazać dowód osobisty. Szczepić będą wyłącznie osoby uprawnione oraz przeszkolone, a przed dokonaniem iniekcji pacjent przejdzie standardową kwalifikację.

Już 1 lipca rusza Loteria Narodowego Programu Szczepień

Przyjmując szczepionkę przeciw COVID-19, można przede wszystkim zyskać zdrowie, ale też… wygrać atrakcyjne nagrody! W ramach Loterii Narodowego Programu Szczepień każda pełnoletnia i w pełni zaszczepiona osoba ma szanse wygrać pieniądze, samochód czy hulajnogę. Loteria wystartuje 1 lipca i będzie realizowana przez Totalizator Sportowy przy wsparciu spółek skarbu państwa.

Źródło: Śląski Urząd Wojewódzki

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Trąba powietrzna, grad i silny wiatr. Niebezpiecznie na południu Polski

Lotnisko w Katowicach-Pyrzowicach nosi imię Wojciecha Korfantego [WIDEO]

Polakom nie chce spisywać się w Spisie Powszechnym. Posypią się grzywny? [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close