AlarmKrajRegionWiadomość dnia

Nie można zarejestrować auta, kłopoty z badaniem u diagnosty. Kiedy skończy się awaria CEPiK? [WIDEO]

Środa 15 listopada była kolejnym dniem, w którym występowały poważne problemy z działaniem uruchomionego w poniedziałek (13.11) systemu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców 2.0. Z tego powodu nie można rejestrować samochodów i zgłaszać ich sprzedaży. Nie lepiej jest w stacjach kontroli pojazdów, które też włączone zostały do systemu.

 

-Teraz, na dzień dzisiejszy, klient płaci na początku wjazdu zaraz. Idzie do kasy, ureguluje. Potem zaczynamy działać. Wklepujemy te dane techniczne, łączymy się z CEPiK-iem, oczekujemy chwilę. Parę razy trzeba kliknąć, jeżeli zadziała. Jeżeli nie, to wchodzimy w tryb awaryjny i zaczynamy badanie – mówi Bogusław Górkiewicz, kierownik Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów Katowice – Automobilklub Śląski.

Nie można zarejestrować auta, kłopoty z badaniem u diagnosty. Kiedy skończy się awaria CEPiK?

Teraz za przegląd kierowcy muszą zapłacić z góry i uzbroić się w cierpliwość. Nowy system CEPiK miał ułatwić pracę urzędów i stacji kontroli pojazdów. Na razie tylko utrudnia życie kierowcom. Zgodnie z komunikatem w systemie, awaria w Stacjach Kontroli Pojazdów ma zostać usunięta do końca tygodnia.(Łukasz Kądziołka)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close