Region

MPK Częstochowa: nie będzie dezynfekcji w związku z koronawirusem

W autobusach komunikacji miejskiej w Częstochowie nie będzie prewencyjnej dezynfekcji w związku z obawami przed koronawirusem. Spółka argumentuje, że ta nie przyniosłaby oczekiwanych skutków, ponieważ w obliczu przemieszczania się tłumów ludzi przez autobusy i tramwaje, sterylność byłaby tylko chwilowa.

Panika przed koronawirusem! TOP 5 Silesia Flesz
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

W temacie zabezpieczenia przed koronawirusem przez MPK w Częstochowie informujemy, że podejmowane są działania rutynowe adekwatne do sytuacji. Stosujemy się do procedur i zaleceń BHP wskazanych w obliczu zwiększonego zagrożenia przez Główny Inspektorat Sanitarny, WHO, PiP czy Izbę Gospodarczą Komunikacji Miejskiejpisze na swojej stronie MPK w Częstochowie.

Oprócz tego wszyscy pracownicy, którzy mają kontakt z klientami, dostali instrukcje dokładnego mycia rąk na długo przed pojawieniem się koronawirusem.

Dodatkowo kilka dni temu zostały do odpowiednich wydziałów rozkolportowane ulotki przypominające odpowiednie zasady higieny w tym względzie. Firma zabezpieczyła dodatkowe pieniądze na potrzebne środki higieniczne, ale występuje aktualnie trudność na rynku ze zdobyciem odpowiednich preparatów. Kiedy tylko będzie taka możliwość to zostaną zakupione dodatkowe środki – pisze MPK w oświadczeniu.

Procedury dezynfekcji autobusów są przewidziane w przypadku pojawienia się lub wystąpienia: płynów ustrojowych na pokładzie, śmierci człowieka, która nastąpiła w pojeździe, lub realnego zagrożenia związanego z obecnością osoby z podejrzeniem przenoszenia poważnej choroby.

Źródło: MPK Częstochowa

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

CZTERY NOWE PRZYPADKI KORONAWIRUSA W POLSCE!!!

Zoofilia i eksperymenty to zwykły FAKE NEWS. Psy ze schroniska w Rudzie Śląskiej mają się dobrze

W jednej chwili stracili wszystko! Rusza zbiórka i pomoc dla pogorzelców z Gliwic [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close