KrajRegion

Myślał, że to telefon komórkowy. 60-latek odpowie za kradzież terminala

Policjanci zatrzymali 60-latka, który ze sklepu ukradł przenośny terminal. Odzyskali także warte ponad 3 tysiące złotych urządzenie. Mężczyzna tłumaczył, że zabrał terminal, bo myślał, że jest to telefon komórkowy. Ze swojego postępowania 60-latek wytłumaczy się w sądzie, kradzież cudzego mienia zagrożona jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

 

Detektyw wszech czasów powraca!!! COLUMBO tego lata w TVS!

Kradzież miała miejsce na terenie jednego z marketów spożywczych w Zamościu przy ulicy Lubelskiej. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci w rozmowie z personelem sklepu ustalili, że z półki z owocami ktoś ukradł leżący tam terminal służący do weryfikowania kodów kreskowych. Jego wartość przedstawiciel sklepu wycenił na kwotę ponad 3 tysiące złotych.

Zdarzenie zarejestrował sklepowy monitoring. Zapis z kamer pomógł policjantom ustalić przebieg kradzieży. Policjanci z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego z monitoringu dowiedzieli się także, w którym kierunku po wyjściu ze sklepu udał się podejrzany o kradzież mężczyzna. Mundurowi szybko ustalili jego dane. Już po kilku godzinach od zdarzania podejrzewany o kradzież 60-latek z Zamościa został zatrzymany. Mundurowi w miejscu zamieszkania mężczyzny odnaleźli także skradziony terminal.

60-latek został zatrzymany, po nocy spędzonej w policyjnym areszcie we wtorek usłyszał zarzut kradzieży. Tłumaczył, że zabrał terminal, ponieważ myślał, że jest to telefon komórkowy. Chciał go przechować i oddać właścicielowi, jednak nikt nie zadzwonił.

Ze swojego postępowania 60-latek wytłumaczy się przed sądem. Kradzież cudzego mienia zagrożona jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śmierć 19-latki w Katowicach: Na kierowców autobusów wylewa się istne szambo! Fala hejtu bez precedensu!

Koronawirus: Obostrzenia tylko dla niezaszczepionych? Rząd tego nie wyklucza!

Limity klientów i godziny dla seniorów wrócą? Przedsiębiorcy apelują: zaszczepcie się!

 

źr. KMP Zamość

Tagi
Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright 2008-2021 TVS Sp. z o.o. Kopiowanie treści (w tym zdjęć, materiałów video) bez pisemnego zezwolenia zabronione. Nadzorującym organem właściwym, w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie, jest Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.
×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close