RegionSport

Mysłowice: jest dofinansowanie, powstanie parking i trasy rowerowe

Ponad 20 milionów złotych ma kosztować budowa parkingu wraz z trasami rowerowymi w Mysłowicach. Teraz miasto otrzymało dofinansowanie w wysokości ponad 16,7 mln złotych na wykonanie projektu.

 

 

Trasy rowerowe, które mają powstać w ramach projektu obejmą dzielnice: Piastek-Stare Miasto-Promenada-Brzęczkowice-Rymera-Chopina-Bończyka. Z kolei parking Bike&Ride powstanie przy ul. Oświęcimskiej, w rejonie przejścia podziemnego.

Mysłowice: jest dofinansowanie, powstanie parking i trasy rowerowe
Mysłowice: jest dofinansowanie, powstanie parking i trasy rowerowe

Przyzwyczailiśmy Was do treści pełnych humoru. Tym razem ostatnie wydarzenia nam na to nie pozwalają. ZOBACZCIE co stało się w ostatnim tygodniu oraz to, co powinien wiedzieć każdy mieszkaniec naszego regionu.

TOP 5 SILESIA FLESZ

Zadanie obejmuje nie tylko budowę samego parkingu, ale także zagospodarowanie tunelu łączącego ul. Oświęcimską z ul. Powstańców. W pierwszej kolejności projekt przewiduje m.in. – remont i przebudowę istniejącego przejścia wraz z zadaszeniem nad zejściami, budowę windy jako elementu komunikacji pionowej, a także obiektów małej architektury, odtworzenie schodów ruchomych, budowę wiat na rowery oraz zadaszenia dla pasażerów, czekających na komunikację miejską, powstanie pylonu samoobsługowego do naprawy rowerów, przebudowanie murów oporowych od strony północnej, montaż oświetlenia, a także nasadzenie drzew ozdobnych i trawy.

Mysłowice: jest dofinansowanie, powstanie parking i trasy rowerowe
Mysłowice: jest dofinansowanie, powstanie parking i trasy rowerowe

Drugi element inwestycji to budowa dróg rowerowych jako dróg dojazdowych dla budowanego parkingu, utworzenie miejsc postojowych w obrębie ul. Słupeckiej i ul. Armii Krajowej, a także na obszarze, istniejącego już miasteczka rowerowego. Łącznie powstaną 54 miejsca postojowe dla rowerów. Dodatkowo w każdym punkcie postojowym będą znajdować się stacje naprawy rowerów. Drogi rowerowe przebiegać będą przez ulice: Gwarków, Jana III Sobieskiego, Stawową, Kaczą, Strażacką, Powstańców, Portową, Oświęcimską, Ks. Kardynała A. Hlonda, Gen. Jerzego Ziętka, Adama Mickiewicza, Armii Krajowej, Mikołowską, Kwiatową, Morcinka, Fryderyka Chopina, Moniuszki oraz Promenadę.

Łączna długość ciągów pieszo-rowerowych to 7498 mb. Koszt inwestycji to 20 530 480,97 zł. z czego 16 784 671,03 zł to suma dofinansowania.

Źródło: Myslowice.pl

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close