RegionWiadomość dnia

Mysłowice: Szukają u mieszkańców groźnej choroby. 1400 osób zostanie zbadanych

Rusza drugi w Mysłowicach program walki z boreliozą. Zakłada on wykonanie 1400 kompletów testów przesiewowych wykrywających zakażenie. Badania w całości są finansowane przez mysłowicki samorząd.

 

Zobacz koniecznie najnowsze wydanie TOP 5 NEWSÓW TYGODNIA SILESIA FLESZ 01-07.10.2018


-Jest to bardzo pożądany program przez mieszkańców, bardzo dużo osób korzysta z niego. I bardzo dużo jest zapytań na ten temat -tym bardziej, że borelioza i jej choroby odkleszczowe są bardzo poważnym problemem – mówi Joanna Frysztacka, UM Mysłowice.

CZYTAJCIE RÓWNIEŻ: Strajk w rybnickim szpitalu wisi na włosku

Strajk w rybnickim szpitalu? 96 proc. pracowników chce akcji protestacyjnych

W ubiegłym roku dzięki miejskiemu programowi wykonano ponad 1000 badań – ponad 200 testów miało wynik pozytywny. -Należy mieć czujność, oglądać się po przyjściu za lasu. Kleszcze teraz mają drugi sezon swojej aktywności. W sezonie letnim, kiedy jest bardzo ciepło one unikają odkrytych terenów- natomiast wiosna i jesień to sezon wzmożonej uciążliwości ze strony kleszczy – mówi Renata Cieślik – Tarkota, WSSE w Katowicach.

Mysłowice: Szukają u mieszkańców groźnej choroby. 1400 osób zostanie zbadanych
Mysłowice: Szukają u mieszkańców groźnej choroby. 1400 osób zostanie zbadanych

Program przewidziany jest na kolejne 3 lata. W tym roku miasto przeznaczy na badania 120 tys złotych. Do końca września w województwie śląskim odnotowano ponad 1800 przypadków zachorowań na boreliozę.
(Monika Herman)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close