RegionSportWiadomość dnia

Na „Janusza futbolu”, na sezonowego kibica czy w ogóle? Jak się ubrać na Mistrzostwa Świata 2018?

Biało-czerwony szalik to niezbędnik kibica podczas Mistrzostw Świata. I nie tylko szalik. Koszulki, wuwuzele i kubki – a wszystko to, żeby poczuć mundialową gorączkę.

 

Takie gadżety można kupić między innymi w sklepie kibica Górnika Zabrze. – Będzie można się wyposażyć, jeśli ktoś nie zdąży. Bo pory meczów też są takie, że na 17.00 we wtorek, więc jakby ktoś myślał, że nie ma jeszcze rzeczy potrzebnych na mecz, a wybiera się na Arenę Zabrze na mecz, to może podejść tutaj do sklepu i się wyposażyć – mówi Tomasz Masoń, Górnik Zabrze.

Biało-czerwony szalik to niezbędnik kibica podczas Mistrzostw Świata. I nie tylko szalik
Biało-czerwony szalik to niezbędnik kibica podczas Mistrzostw Świata. I nie tylko szalik

A jak już się wyposaży to może oglądać mecz. I kibicować. Kilka metrów wyżej – na promenadzie Areny Zabrze. Tu na kibiców będzie czekać więcej niż jeden ekran. -Dokładnie cztery. Cztery punkty plus gastronomia, toalety, przewidujemy też moc atrakcji, pełna współpraca z miejskimi instytucjami. Przewidujemy fajne, atrakcyjne nagrody dla pierwszej rodziny, która się stawi. Mamy umowę z kopalnią Guido, kąpieliskiem, także będą fajne nagrody – mówi Maciej Buchalik, Arena Zabrze.

Mecze można obejrzeć też na… plaży. Tak będzie w Mysłowicach, gdzie transmisje meczów odbędą się w Parku Słupna. Tam będzie można obejrzeć wszystkie mecze reprezentacji Polski. -Będzie tam umieszczony duży telebim, na którym będą puszczane rozgrywki. Będzie gdzie usiąść, będą leżaki, będzie strefa gastronomiczna, więc będzie to naprawdę ciekawy sposób na wspólne, pełne radości kibicowanie naszym piłkarzom – mówi Joanna Frysztacka, Urząd Miasta Mysłowice.

Biało-czerwony szalik to niezbędnik kibica podczas Mistrzostw Świata. I nie tylko szalik
Biało-czerwony szalik to niezbędnik kibica podczas Mistrzostw Świata. I nie tylko szalik

Do Mistrzostw Świata są już też przygotowane Katowice. Tuż przy Galerii Skarbek powstała ogrodzona strefa kibica. -Uruchomiona będzie od pierwszego dnia mundialu na katowickim rynku. Tam czterysta osób na miejscach siedzących, a nawet do tysiąca osób będzie mogło podziwiać wszystkie mecze Mistrzostw Świata, w tym oczywiście mecze Polaków. Serdecznie wszystkich zapraszamy na katowicki rynek. Tam oprócz dużego telebimu, na którym będą wyświetlane wszystkie mecze, będzie strefa gastronomiczna oraz dodatkowe wydarzenia towarzyszące – mówi Ewa Lipka, Urząd Miasta Katowice.

I choć na razie jeszcze świeci pustkami, to na pewno odżyje. Na pewno 19 czerwca, gdy Polska zagra z Senegalem.
(Paweł Jędrusik)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close