KrajRegionWiadomość dnia

Na krótko, ale zawsze to coś. Uczniowie wrócili dzisiaj do szkół [WIDEO]

O widoku pustych korytarzy w szkole możemy już na szczęście zapomnieć. Od dziś choć na krótko, uczniowie w całej Polsce wrócili do szkół.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

– Wszyscy wracają z uśmiechem na twarzy, no bo jednak jest to uczucie, którego dawno nie mogliśmy doświadczyć – mówi Agnieszka Kalinowska, uczennica liceum.

– Zajęcia w szkole, a przez internet są zupełnie inne, możemy poczuć to co omawiamy, każdy temat, każde słowo – mówi Natalia Czarnowska, uczennica liceum.

– Doceniam ogromnie pracę nauczycieli, którzy mimo tego całego chaosu, mimo tego wszystkiego co się wydarzyło przez ten rok oni dalej trzaskali te lekcje – mówi Michał Zieliński, uczeń liceum.

 

Przed uczniami tak naprawdę ostatnia prosta, bo za kilka dni nauczyciele przystąpią do wystawiania ocen końcowych. Chcą też choć przez tę krótką chwilę nacieszyć się obecnością swoich podopiecznych, których przez ostatni rok widzieli głównie na ekranie monitora.

– Ja też widzę, że oni wykonali bardzo dużą pracę w takim kierunku zarządzania czasem, sprawniejszym zarządzaniem czasem, ale i takiej motywacji właściwie, której nie powinniśmy jeszcze od nich oczekiwać – mówi Anna Włodek, wicedyrektorka i nauczycielka języka polskiego.

Koniec ze znienawidzonym online. Uczniowie już w szkolnych ławkach, powrót do szkół stał się faktem
Koniec ze znienawidzonym online. Uczniowie już w szkolnych ławkach, powrót do szkół stał się faktem

Przyśpieszony kurs dojrzewania spowodowany pandemią COVID-19 niewątpliwie może przydać się uczniom w dorosłym życiu, bo pewnym jest to, że do końca życia tego nie zapomną. Wszyscy jednak liczą, że poprawiająca się w Polsce sytuacja epidemiczna jest znakiem, że nasze życie wraca do normalności.

– To będą wakacje w trakcie, których miejmy nadzieję, że wszyscy odpoczną i kiedy przyjdziemy do szkoły we wrześniu, będziemy mogli pracować tak jak pracowaliśmy wcześniej – mówi Kazimierz Sporoń, dyrektor II LO im. Stanisława Staszica w Tarnowskich Górach.

Powrót nie oznacza rezygnacji z reżimu sanitarnego. Jak na razie w szkołach od uczniów wymaga się noszenia maseczek ochronnych w przestrzeniach wspólnych i zachowywania dystansu. Dodatkowo sale lekcyjne są systematycznie wietrzone. Zakończenie roku szkolnego nastąpi 25 czerwca.

 

autor: Bartosz Bednarczuk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy 2028 odbędą się na Stadionie Śląskim

Abp Gądecki w Piekarach Śląskich: „Nie brak ludzi, którzy uznali, że „Bóg umarł”

Cud w Bieruniu! Dziecko wypadło z 2. piętra. Wstał i pobiegł na plac zabaw! [ZDJĘCIA]/

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close