AlarmKrajRegionWiadomość dnia

Na Śląsku rusza nabór do służby wojskowej! Kto dostanie mundur? [NABÓR DO WOJSKA 2017]

Do służby przygotowawczej może być powołana osoba niekarana za przestępstwo umyślne, posiadająca obywatelstwo polskie, posiadająca odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia czynnej służby wojskowej oraz taka, która ukończyła osiemnaście lat. Preferowane będą osoby posiadające prawo jazdy kat. "C" i "C+E".

Powołana osoba musi również posiadać odpowiednie wykształcenie:

    wyższe – w przypadku kształcenia na potrzeby korpusu oficerów,
    średnie – w przypadku kształcenia na potrzeby korpusu podoficerów,
    gimnazjalne – w przypadku kształcenia na potrzeby korpusu szeregowych.

Żołnierze szkoleni w ramach służby przygotowawczej otrzymują zwrot kosztów przejazdu do i z miejsca odbywania służby, bezpłatne zakwaterowanie, wyżywienie, umundurowanie, opiekę medyczną i stomatologiczną, miesięczne uposażenie zasadnicze oraz ubezpieczenie emerytalne. Okres pełnienia służby przygotowawczej wlicza się również do okresu zatrudnienia w zakresie wszystkich uprawnień wynikających ze stosunku pracy.

Wszelkie informacje dotyczące możliwości zatrudnienia w Siłach Zbrojnych można uzyskać pod nr telefonu 261 124 834, 261 124 832 lub w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Katowicach, ul. Francuska 30, pokój nr 1.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close