RegionWiadomość dnia

100 kolizji na „zakręcie idiotów” w Bielsku! Pani Beata z Bytomia, która się tu rozbiła dostanie nagrodę!

Wydawałoby się, że kolizja nie jest dobrym powodem do świętowania. „Zakręt idiotów” we wschodniej części obwodnicy Bielska wyłamuje się jednak z tej reguły. Do tego stopnia, że pani Beata z Bytomia, która uderzyła w bariery na feralnym zakręcie jako setna w tym roku, dostanie od portalu Bielskie Drogi specjalną nagrodę!

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Wyśmiewamy Sosnowiec, a puma grasuje!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Wczoraj bielszczanie mieli osobliwy powód do świętowania. Na słynnym wśród mieszkańców „zakręcie idiotów” doszło do setnej kolizji w tym roku. Choć temat wydaje się być śmieszny, to jednak nie jest. Niechlubny zakręt pochłonął już trzy ludzkie życia. Liczby kolizji od otwarcia drogi 28 października 2011 roku można już liczyć w tysiącach. Szacuje się, że do kolizji dochodzi tam średnio co trzy dni.

 

Tegoroczną „setką” czyli kierowcą nr 100, który na zakręcie idiotów zaliczył stłuczkę – okazała się mieszkanka Bytomia. Jak sama przyznaje – jechała tą drogą po raz pierwszy. Większość kolizji w tym miejscu powodują właśnie ci, którzy przez Bielsko przejeżdżają i specyfiki „zakrętu idiotów” nie znają. Nie stosują się do ograniczenia prędkości do 60km/h, a kiedy zaczynają hamować, jest już zazwyczaj za późno. Poślizg, gwałtowny ruch kierownicą i barierki energochłonne mówią do karoserii samochodu „witamy!”.

Bytom: Koncert Życzeń na żywo! Kto zagra? [17 listopada]

Jadąca Skodą Fabią pani Beata, mieszkanka Bytomia około 15 wpadła tam w poślizg, po czym zderzyła się z barierkami oddzielającymi pasy ruchu. Po kolizji udało jej się zjechać na pas awaryjny, gdzie czekała na przybycie służb.

 

Kobiecie na szczęście nic się nie stało, za to w znacznym stopniu ucierpiał jej samochód. Z okazji setnej kolizji w tym roku kobieta otrzymała pamiątkową ramkę na zdjęcie. Jak zapowiada, zatrzyma ją do końca roku, po czym zwróci ją redakcji Bielskie Drogi, od której ją otrzymała. Na początku roku redakcja planuje przekazać ramkę na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a dochody z jej sprzedaży trafią na cele charytatywne.

Źródło: bielskiedrogi.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Trzech 19-latków zginęło w Zawierciu. Będzie śledztwo w sprawie tragicznego wypadku [WIDEO]

Spalarnia odpadów powstanie jednak w Rudzie Śląskiej? Inwestor złożył nowy wniosek

https://tvs.pl/informacje/wlasciciel-freestyle-park-w-chorzowie-uratowal-8-miesieczne-dziecko-wideo-z-akcji-podbija-internet/

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close