AlarmKategoriaKrajRegion

Nadciąga huragan Ofelia! Przyjdzie ocieplenie i bardzo silny wiatr [OSTRZEŻENIE PRZED HURAGANEM]

Nadciąga huragan Ofelia – to kolejny huragan, który zagraża Europie. Choć nie przejdzie on bezpośrednio nad Polską, mieszkańcy odczują jego skutki. Zwłaszcza na północy i zachodzie kraju – tak trzeba spodziewać się wiatru do 100 km/h.

Huragan Ofielia przyniesie za sobą ocieplenie. W weekend termometry wskażą nawet 22 stopnie.

Ostrzeżenie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej:

W województwach zachodnio-pomorskim i pomorskim prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, z porywami do 80 km/h, z zachodu. W gminach nadmorskich okresami średnia prędkość wiatru od 40 km/h do 60 km/h a porywy do 100 km/h. W piątek wiatr skręci na północno-zachodni.

W Wielkopolsce prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 20 km/h do 35 km/h, z porywami od 70 km/h na południu do 90 km/h na północy województwa, z południowego zachodu i zachodu.

Mapa zagrożenia:
Kolor pomarańczowy: Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Kolor czerwony: Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących na znacznym obszarze bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska uniemożliwią prowadzenie działalności. Zalecana najwyższa ostrożność, potrzeba częstego śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Nadciąga huragan Ofelia! Przyjdzie ocieplenie i bardzo silny wiatr
Nadciąga huragan Ofelia! Przyjdzie ocieplenie i bardzo silny wiatr [OSTRZEŻENIE PRZED HURAGANEM]
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close