AlarmRegionWiadomość dnia

Najlepsza szkoła rodzenia na Śląsku wybrana. To szkoła Juliamed [ZDJĘCIA, WIDEO]

Jaka jest najlepsza szkoła rodzenia na Śląsku? Już wiadomo! To szkoła Juliamed, która działa m.in. w Katowicach.

 

Opieki nad noworodkiem uczyła się w szkole rodzenia. Ale nie tylko tego. Dziś Magdalena Lipińska – Żymła z Rudy Śląskiej, mama dwójki dzieci nie wyobraża sobie ciąży i porodu bez wsparcia specjalistów. -Zawsze są pomocne, ich wiedza jest ogromna. Zresztą dla ojców też, bo oni też w tym uczestniczą – mówi Magdalena Lipińska – Żymła, mam dwójki dzieci.

Jaka jest najlepsza szkoła rodzenia na Śląsku? Już wiadomo! To szkoła Juliamed, która działa m.in. w Katowicach

Najlepsza szkoła rodzenia na Śląsku wybrana. W ogólnopolskim konkursie Szkoła Rodzenia na Medal w województwie śląskim, najlepsza w tym roku okazała się szkoła Juliamed. -Wkładamy w to ogromne serce. Szkoła rodzenia to nie tylko nauka zmiany pieluszek czy przygotowanie do kąpieli, ale to ogólne przygotowanie do porodu i macierzyństwa. Staramy się żeby materiał dotyczył części porodowej i części noworodka – mówi Anna Wojtyla, Szkoła Rodzenia Juliamed.

Szkoła współpracuje z ginekologami, neonatologami, prowadzi ciągłość opieki nad pacjentką od ciąży aż do opieki nad niemowlakiem. Lekarze nie mają wątpliwości, że wiedza tam zdobyta jest nieoceniona. -Ta obecna wysoka liczba cięć cesarskich wynika z faktu, że wiele kobiet jest nieprzygotowanych do porodu – one się boją. I jest wskazanie do cięcia – tokofobia czyli lęk przed bólem. Nikt bólu nie lubi. Jeśli jest nieprzygotowany do bólu, to kończy się to najczęściej cięciem cesarskim. Zatem rola szkoły rodzenia położnej jest niepodważalna i zasadnicza w prowadzeniu ciąż – mówi – mówi Dr hab. n. med. Bogdan Michalski, ginekolog.

Najlepsza szkoła rodzenia na Śląsku wybrana. W ogólnopolskim konkursie Szkoła Rodzenia na Medal w województwie śląskim, najlepsza w tym roku okazała się szkoła Juliamed

Zajęcia w szkole realizowane są w ramach umowy z NFZ. Nie tylko w Katowicach, ale również w Myszkowie, Zawierciu, czy Częstochowie.( Monika Herman)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close