RegionWiadomość dnia

Najsłodsze miejsce w Polsce! Dzień Miodu w Skansenie 16 lipca [PROGRAM]

Dzień Miodu 2017 w chorzowskim skansenie odbędzie się w niedzielę 16 lipca w godz. 12.00-17.00. W programie pokazy wirowania miodu, prezentacja historii bartnictwa, znaczenia i roli pszczół w przyrodzie. Odbędzie się także pokaz zdejmowania gniazda os z drzewa, który przeprowadzi Straż Pożarna, a w zagrodzie z Frydka będzie można wykonać ozdoby z wosku. Nie zabraknie żywych pasiek, uli poglądowych czy tablicy interaktywnej „w pszczelim ulu”.

 

Uczestnicy będą mogli wybrać najlepszy miód, poznać historię pszczelarstwa oraz dowiedzieć się więcej o zastosowaniu miodu w kosmetykach i lecznictwie. Na najmłodszych czekają animatorzy, którzy przygotowali gry i zabawy nawiązujące do tematyki pszczół. Na scenie wystąpi zespół Jaworowe Skrzypce.

 

Współorganizatorem imprezy jest Śląski Związek Pszczelarzy w Katowicach oraz Nadleśnictwo w Katowicach. Bilety w cenie: 7 zł i 9 zł.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close