AlarmKrajRegionWiadomość dnia

Uważajcie! W ten weekend więcej policji z radarami na śląskich drogach!

Do niedzieli 16 lipca na drogach woj.śląskiego – podobnie jak na terenie całego kraju,  prowadzone będą policyjne działania "Prędkość". Mimo, że to weekend – na drogach zaroiło się od policji. Zarówno umundurowanych patroli drogówki, jak i policjantów w nieoznakowanych radiowozach, wyposażonych w wideorejestratory. Policjanci cel mają jeden – namierzać i łapać drogowych piratów, którzy za nic mają ograniczenia prędkości. Policjanci chcą w ten sposób przyczynić się do zmniejszenia liczby wypadków drogowych. Jak wskazują policyjne analizy, to właśnie prędkość jest główną przyczyną tragedii, do jakich dochodzi na naszych drogach.

 

Tylko w pierwszy weekend wakacji (23 – 25 czerwca) na polskich drogach doszło do 335 wypadków, w których śmierć poniosło 40 osób.  Zdecydowana większość, bo 282 zdarzenia została spowodowana przez kierujących pojazdami, którzy naruszając zasady ruchu drogowego doprowadzili do śmierci 30 osób. Warto zaznaczyć, że 75 wypadków drogowych to wynik zbyt szybkiej jazdy kierowców.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close