reklama
REKLAMA
Kategorie

„Najwcześniejsza” wigilia w Polsce. Wigilia wcześniaków w Rudzie Śląskiej [ZDJĘCIA]

reklama

-Cieszę się, że możemy mieć z Państwem kontakt nie tylko na płaszczyźnie medycznej, na oddziale i w przychodni, ale także podczas takich spotkań – mówił dr Krzysztof Guzikowski, ordynator oddziału neonatologicznego. -Państwa wizyta to nie tylko radość, ale olbrzymia motywacja do dalszej pracy – mówiła dr Marta Twardoch – Drozd. -Z pewnością jesteście nadzieją dla tych mam, które obecnie przebywają na oddziale ze swoimi maluszkami – podkreśliła.

 

-Córka urodziła się w 33 tygodniu ciąży, ważyła kilogram i miała 33 cm – mówiła Barbara Socha z Pyskowic, mama 22-miesięcznej Mileny. -Po porodzie Milena spędziła w szpitalu jeszcze 2 miesiące. 5 tygodni była w inkubatorze. Do szpitala w Rudzie Śląskiej skierował mnie mój lekarz, bo tutejsza placówka znana jest z tego, że specjalizuje się w opiece nad wcześniakami. Na spotkaniu wigilijnym jesteśmy pierwszy raz, ale kilka miesięcy temu spotkałyśmy się z mamami poznanymi w czasie pobytu tutaj. Podtrzymywanie tej więzi jest bardzo miłe i przydatne – podkreślała. – Jesteśmy jak wielka rodzina. Chcemy przełamać się opłatkiem z tymi, którzy podarowali życie naszym dzieciom i wyrazić naszą wdzięczność personelowi oddziału – mówiła Sylwia Nycz, mama 14-miesięcznych trojaczków. -Wigilia wcześniaka jest już tradycją w naszym szpitalu – podkreślał Sławomir Święchowicz, prezes Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej. – Jestem wzruszony widząc Państwa z dziećmi i cieszę się, że dr Twardoch już planuje kolejne spotkania – mówił.

reklama

 

Rocznie w rudzkim szpitalu przychodzi na świat około 60 wcześniaków o wadze poniżej 1000 g i około 100 – 120 dzieci poniżej 1500 g. Najmniejsze dziecko urodzone w tym roku miało 415 g, a najmłodsze urodziło się w 23 tygodniu ciąży. Dzięki rudzkim specjalistom z dziedziny neonatologii i wysokiej klasy sprzętowi takie dzieci mają coraz większe szanse na przeżycie. Dlatego do szpitala miejskiego w Rudzie Śląskiej trafiają pacjentki z całej Polski, m.in. z Gdańska czy Wrocławia. Oddział neonatologiczny rudzkiego szpitala ma kilkanaście stanowisk dla wcześniaków: 9 reanimacyjnych, 6 półintensywnej opieki  i 12 opieki pośredniej. Oddział funkcjonuje w systemie rooming – in, czyli noworodek przez 24 godziny przebywa z mamą na sali ogólnej.

 

 

reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button