RegionWiadomość dnia

Największa wigilia dla samotnych w Europie już dzisiaj! Metropolitalna Wigilia w MCK rusza o 16.00 [WIDEO]

Ponad tona karpia i pół tony śledzi – a to wszystko na wigilijnych stołach w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Trwają ostatnie przygotowania do jutrzejszej Wigilii dla Samotnych. To największa tego typu impreza w województwie. W ubiegłym roku wzięło w niej udział ponad 3 tysiące osób. W tym roku w jej organizacji pomaga ponad 400 wolontariuszy.

 

 

PRZERAŻAJĄCE! TOP 5 Silesia Flesz: Starsi ludzie oddawani do szpitali na święta jak rzeczy!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

– To jest bardzo miło spędzić w grupie Wigilię. Uważam, że taki pomysł jest wspaniały, bo jest coraz więcej ludzi, albo może tylko coraz więcej się ujawnia, że są sami podczas Wigilii, bo to ciężko powiedzieć. Natomiast taki pomysł, żeby organizować wspólny obiad 24 grudnia jest bardzo dobrym pomysłem – mówi Janina Kawalec, wolontariuszka z Katowic.

Co roku Wigilię dla Samotnych organizuje Fundacja Wolne Miejsce. Do przygotowania wydarzenia włączyło się 18 miast Metropolii.

– Zaczynamy oczywiście tradycyjnie – życzeniami, błogosławieństwem, łamaniem się opłatkiem. A potem, kiedy ludzie zasiądą już do stołu będzie pyszny barszcz z uszkami, będą karpie, będą ryby po grecku, będą śledzie, różne sałatki. Na koniec kawa, herbata, ciasta. A co ciekawe, w tym roku będą bardzo, bardzo ładne prezenty – mówi Mikołaj Rykowski, Fundacja Wolne Miejsce.

Największa wigilia dla samotnych w Europie już dzisiaj! Metropolitalna Wigilia w MCK rusza o 16.00
Największa wigilia dla samotnych w Europie już dzisiaj! Metropolitalna Wigilia w MCK rusza o 16.00

Każdy, kto będzie chciał uczestniczyć w Wigilii dla Samotnych, będzie mógł skorzystać z darmowego transportu. Zarząd Transportu Metropolitalnego uruchomi pięć linii: S4, S5, S6, S7 i S8.

– Linia z Tarnowskich Gór jadąca przez Piekary, Bytom, Chorzów do Centrum Kongresowego w Katowicach. Linia z Dąbrowy Górniczej przez Wojkowice, Będzin, Czeladź, Siemianowice. Mamy też linię z Sosnowca przez Mysłowice, z Tychów – bezpośrednio do Katowic, no i oczywiście linia z Gliwic przez Zabrze, Rudę Śląską, Świętochłowice, Chorzówmówi mówi Jacek Brzezinka, członek zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (wypowiedź z 12 grudnia).

 

Wigilia dla Samotnych w Międzynarodowym Centrum Kongresowym rozpocznie się o godzinie 16.

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Gigant z USA stawia na śląskie oprogramowanie

Google poinformowało Cię o naruszeniu bezpieczeństwa danych? Sprawdź o co chodzi

Dali radę! Już 23 grudnia otwarcie 20 km autostrady A1 w Częstochowie!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close