Region

Napadli na bank w Katowicach [WIDEO] Policja szuka sprawców

Policjanci z Katowic poszukują sprawców napadu na bank. Dwóch mężczyzn weszło do placówki bankowej i przedmiotami przypominającymi broń sterroryzowali personel, żądając wydania pieniędzy. Po kradzieży napastnicy uciekli.

 

Do zdarzenia doszło 19 marca kilka minut po godzinie 9:00. Do placówki bankowej (PKO BP) w Katowicach weszło dwóch mężczyzn. Przedmiotami przypominającymi broń sterroryzowali pracowników placówki i zażądali wydania pieniądzy. Następnie po zabraniu gotówki oddalili się z miejsca. W chwili zdarzenia w banku oprócz pracowników przebywało kilku klientów. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Powiadomieni o wszystkim policjanci natychmiast wkroczyli do akcji i rozpoczęli poszukiwania sprawców. Policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej na miejscu wykonali oględziny oraz przesłuchali świadków. Na miejsce skierowano również przewodnika z psem. Zabezpieczone zostały nagrania z monitoringu. Obecnie policjanci prowadzą czynności nie tylko procesowe, ale i operacyjne, aby ustalić tożsamość i zatrzymać sprawców napadu. Za rozbój grozi im do 12 lat więzienia.

Śledztwo w tej sprawie prowadzą policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP Katowice. Wszystkie osoby posiadające informacje na temat napadu oraz przestępców, którzy zostali zarejestrowani przez kamery monitoringu, proszone są o kontakt z policjantem prowadzącym sprawę pod numerem telefonu 32 200 20 00 w godzinach od 8.00 do 15.00, 32 200 25 55 całodobowo lub z najbliższą jednostką policji tel. 997 i 112. Na informacje policja czeka także pod adresem e-mail: ppziz@katowice.ka.policja.gov.pl lub dyzurny@katowice.ka.policja.gov.pl.

 

źr. KMP Katowice

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close