KrajRegionWiadomość dnia

Napaść na bezdomnego, a teraz dymisje szefów prokuratury rejonowej w Rudzie Śląskiej

Zbigniew Ziobro podjął decyzję o dymisji szefów prokuratury rejonowej w Rudzie Śląskiej. Jego zdaniem prokuratorzy potraktowali zbyt łagodnie 28-latka, który pobił w mieście bezdomnego oraz publicznie się nad nim znęcał. Chodziło również o brak decyzji w sprawie aresztu.

 

 

Wieczór zbrodni z serialem „Prawo i Porządek” w TVS

Postępowanie przeciwko Mariuszowi B. dotyczyło wydarzeń, które miały miejsce jakiś czas temu w Rudzie Śląskiej, Mężczyzna wywodzący się ze środowisk pseudokibiców nagrał na telefonie moment gdy znęcał się nad bezdomnym, bezrobotnym i schorowanym 56-latkiem. Kazał mu się kłaniać, potem brutalnie go pobił. Jednakże, mimo że zachowanie Mariusza B. było straszne, prokuratura postawiła mu tylko dwa zarzuty – uszkodzenie ciała bezdomnego i zmuszanie do określonego zachowania. Nie zastosowali również wobec Mariusza B. środka zapobiegawczego w postaci aresztu. To wszystko doprowadziło Zbigniewa Ziobrę do decyzji, w której zdymisjonował szefów prokuratury rejonowej w Rudzie Śląskiej. Działania śledczych z prokuratury ocenił jako nieprawidłowe.

– Prokurator generalny chce surowszych zarzutów  dla napastnika, którego działanie – jak twierdzi – mogło zagrozić  nawet życiu poszkodowanego. Nie jest też wykluczony wniosek o areszt – czytamy na łamach RMF 24. W roku 2019 na ulicach polskich miast mieszkało ponad 30 tys. bezdomnych. Problem bezdomności w Polsce skupia się najczęściej na braku pracy i nadużywaniu alkoholu oraz innych środków odurzających i tym samym tzw. wykluczeniu społecznym.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Ponad 330 interwencji straży pożarnej po wichurach, które przeszły nad Polską [FOTO]

Trąba powietrzna przeszła przez woj.śląskie! Ogromne zniszczenia w Kaniowie [ZDJĘCIA]

Ponad 600 zakażeń dodatnich w drugim etapie badań przesiewowych prowadzonych w kopalni Zofiówka

źródło: RMF 24
red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close