RegionWiadomość dnia

Sosnowiec: Obława na przestępcę w ścisłym centrum miasta

Niektóre akcje policji widzimy tylko w dobrych filmach. Jednak ta historia wydarzyła się naprawdę i co więcej w naszym regionie. Kryminalni z sosnowieckiej komendy musieli zorganizować obławę na poszukiwanego listem gończym 45-latka w ścisłym centrum Sosnowca.

 

Wieczór zbrodni z serialem „Prawo i Porządek” w TVS

Złodziej, którego mieli ująć mundurowi z sosnowieckiej komendy, był poszukiwany listem gończym za kradzieże, których dokonał. Co więcej miał do odsiedzenia wyrok 2 lat pozbawienia wolności, jednak co rusz wymykał się sprawiedliwości. Kryminalni namierzyli go w jednym z mieszkań w Sosnowcu. Sęk w tym, że owe mieszkanie znajdowało się w ścisłym centrum, a przeprowadzenie takiej akcji w sąsiedztwie ruchliwych ulic i dużej liczby przechodniów nie należało do bezpiecznych. I tutaj właśnie zadziałała odpowiednia taktyka.

Policjanci obławę zaczęli od wnikliwego przeanalizowania sytuacji. Po wstępnych wnioskach ustawili w okolicach mieszkania 6 policjantów, którzy w ubraniach cywilnych zabezpieczali teren, tym samym po pierwsze eliminując potencjalną ucieczkę skazanego, oraz zapewniając bezpieczeństwo przypadkom osobom, które na akcje mogły nieświadomie wejść.

A sama akcja? Udała się. Policjanci zatrzymali 45-latka i zaprowadzili go prostu do aresztu, mimo tego, że wcześniej ukrywał się nawet zagranicą, skąd do Polski, a dokładniej stolicy Zagłębia Dąbrowskiego powrócił w marcu tego roku. Ta historia to przykład dobrej policyjnej taktyki i przestroga dla tych, którym wydaje się, że bezkarność trwa wiecznie. W jednostkach penitencjarnych na terenie Polski znajduje się ponad 70 tys. osadzonych. Liczby te otrzymują się od kilku lat raczej na tym samym poziomie. Najwyższy wskaźnik osadzonych przypadających na 100 tys. mieszkańców jest niezmiennie w Stanach Zjednoczonych.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Ponad 330 interwencji straży pożarnej po wichurach, które przeszły nad Polską [FOTO]

Trąba powietrzna przeszła przez woj.śląskie! Ogromne zniszczenia w Kaniowie [ZDJĘCIA]

Ponad 600 zakażeń dodatnich w drugim etapie badań przesiewowych prowadzonych w kopalni Zofiówka

źródło: KMP Sosnowiec
red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close