AlarmRegionWiadomość dnia

Śląskie: 175 nowych przypadków koronawirusa. 70 z nich to górnicy. Wynik 8 czerwca to czarny rekord w Polsce!

Gigantyczny wzrost zakażeń koronawirusem w Polsce i na Śląsku! Niestety – województwo śląskie wciąż niczym lokomotywa ciągnie polskie statystyki w górę. To oczywiście wynik masowych badań górników ze śląskich kopalń. Tylko w popołudniowej fali ministerstwo zdrowia poinformowało o 380 nowych przypadkach koronawirusa, z czego 175 z naszego regionu.

 

 

Smog w sądzie! A w śląskich restauracjach pustki! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

599 – tyle przypadków koronawirusa w całej Polsce odnotowały służby sumarycznie, zliczając poranny i popołudniowy raport resortu zdrowia. W tym drugim na 380 przypadków, 175 to pozytywne wyniki testów w woj.śląskim. 70 z nich, to masowo badani górnicy – informuje Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach.

-Zakażenie wykryto w próbkach pobranych od kolejnych mieszkańców województwa: 70 pracowników kopalń, 2 mieszkanek Rybnika (młoda i w średnim wieku), 4 mieszkańców powiatu cieszyńskiego (najstarszy 40, najmłodszy 4 lata), młodego mieszkańca Jastrzębia–Zdroju, mieszkanki Czeladzi w średnim wieku, młodego mieszkańca Zabrza, mieszkanki Katowic w średnim wieku, mieszkańca Piekar Śląskich w sile wieku, mieszkańca Bytomia w średnim wieku, 34 mieszkańców powiatu wodzisławskiego (najstarszy 59, najmłodszy 2 lata), 2 mieszkańców powiatu żywieckiego (kobieta w średnim wieku i młody mężczyzna), 6 mieszkańców Jastrzębia–Zdroju (najstarszy 69, najmłodszy 21 lat), 5 mieszkańców Chorzowa (najmłodszy 3, najstarszy 61 lat), nastolatka z powiatu cieszyńskiego, 6 mieszkańców powiatu pszczyńskiego (najstarszy 56, najmłodszy 2 lata), 3 mieszkańców powiatu mikołowskiego (dziecko, kobieta i mężczyzna w średnim wieku), 3 mieszkańców Żor (kobieta w sile wieku oraz 2 mężczyzn w średnim wieku), 8 kolejnych mieszkańców powiatu cieszyńskiego (najmłodszy 2, najstarszy 81 lat), 5 mieszkańców powiatu raciborskiego (najstarszy 87, najmłodszy 25 lat), 5 mieszkańców powiatu rybnickiego (najstarszy 62, najmłodszy 33 lata), 2 kolejnych mieszkanek Zabrza (w średnim i w sile wieku), mieszkańca Bielska–Białej w średnim wieku, 2 mieszkańców powiatu tarnogórskiego (w średnim i w sile wieku), młodej mieszkanki powiatu kłobuckiego, starszego mieszkańca Bytomia i 8 kolejnych mieszkańców powiatu wodzisławskiego (najstarszy 84, najmłodszy 31 lat) – czytamy w komunikacie ŚUW.

Ze względu na dużą liczbę nowych zakażeń, wicepremier i minister aktywów państwowych, Jacek Sasin ogłosił dzisiaj decyzję, że od 9 czerwca na 3 tygodnie w 12 kopalniach będzie wstrzymane wydobycie. Nadal trwały będą badania przesiewowe górników i ich rodzin. Do tej pory takich testów wykonano około 50 tysięcy.

Wg najnowszych danych, liczba zakażonych koronawirusem wynosi już 27 160 osób, z czego 1 166 to przypadki śmiertelne. W województwie śląskim liczba przypadków dobija już do dziesięciu tysięcy i wynosi 9965. Wyzdrowiało do tej pory 2468 osób. Walkę z COVID-19 przegrało 241 osób.

 

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w woj. śląskim

 – liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie decyzji organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej /– 9327
– liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia/zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 – 319
– liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym /ostatni raport – 10770
– liczba próbek zbadanych w woj. śląskim łącznie  –  103184
– liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim  – 9965
– liczba ozdrowieńców (osoby z potwierdzonym COVID-19, które wyzdrowiały) – 2468
– liczba zgonów  –   241

 

autor: Wojciech Żegolewski
źródło: Ministerstwo Zdrowia/Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach/WSSE w Katowicach

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Ostra sytuacja z koronawirusem na Śląsku! 12 kopalni zamkniętych [PEŁNA LISTA] Coraz więcej zakażonych!

NOWY REKORD przypadków koronawirusa! Znowu najwięcej na Śląsku! [KORONAWIRUS 8.6.2020]

Kaniów wygląda jak po bitwie! Mieszkańcy i służby sprzątają zniszczenia po trąbie powietrznej

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close