RegionWiadomość dnia

Nareszcie! 3 stycznia pociągi wracają na linię do Wisły Głębce

Dobra informacja dla pasażerów! Do Wisły Głębce znowu dojedzie pociąg! Koniec remontu i 3 stycznia do stacji Wisła Głębce pojedzie pierwszy skład.

 

 

Sensacja w najlepszym gatunku! DETEKTYW COLUMBO w TVS!

Wykonawca dokończył niezbędne prace i zamontował urządzenia zapewniające bezpieczny przejazd pociągów na odcinku Pierściec – Skoczów – Goleszów. Dzięki temu, pociągi pojadą do Wisły Głębce od niedzieli, 3 stycznia. Do 2 stycznia przewoźnik będzie prowadził jazdy zapoznawcze szlaku.

 

Od niedzieli, 3 stycznia pociągi pojadą z większą prędkością (do 100 km/h) na zrewitalizowanym odcinku Bronów (Chybie) – Skoczów, co oznacza, że już na tym etapie inwestycji, skróci się czas dojazdu do Wisły Głębce o ponad 10 minut. Podróżni skorzystają z zupełnie nowego przystanku Skoczów Bajerki. Wygodne będzie wsiadanie i wysiadanie z pociągów na przebudowanych peronach w stacjach Pierściec i Skoczów oraz na przystankach Chybie Mnich i Zaborze. Na odcinku Bronów (Chybie) – Skoczów położono 14 km nowych torów.

Wymieniono sieć trakcyjną oraz rozjazdy w Bieniowcu i na stacjach Pierściec i Skoczów. Przebudowano obiekty na odcinku Bronów – Skoczów, m.in. most na Wiśle w Skoczowie. Pociągi będą kursowały do Wisły Głębce do marca. Potem prace będą kontynuowane na odcinku Skoczów – Wisła Głębce. Podróżni dojadą wtedy pociągiem do Skoczowa, a dalej do Wisły będzie obowiązywała zastępcza komunikacja autobusowa. Wszystkie prace zakończą się z końcem 2021 roku.

 

źródło: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Tychy: Złodzieje weszli przez dziurę w dachu do Biedronki! [ZDJĘCIA]

Nauczyciele będą przetestowani na obecność SARS-CoV-2 przed powrotem do szkoły

Brexit stał się faktem. Jakie zmiany w ruchu pasażerskim i towarowym?

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close