RegionWiadomość dnia

Nareszcie! W autobusach i tramwajach ZTM w Metropolii zapłacicie za bilet kartą!

W autobusach i tramwajach w woj.śląskim w końcu będzie można płacić kartą. W końcu, choć dopiero mowa o dwóch autobusach i jednym tramwaju. Od środy, 23 stycznia w dwóch autobusach linii 297 i tramwaju linii 14 pasażerowie będą mogli zapłacić za bilet kartą.

 

Marihuana dostępna na Śląsku! W których aptekach ją znajdziecie?

To efekt programu pilotażowego, jaki ZTM prowadzi wraz z Mennicą Polską. Bilety będą tańsze niż papierowe. –Tutaj mówimy o różnicach pomiędzy ceną biletu papierowego, a ceną biletu elektronicznego. Bilet papierowy zazwyczaj jest ok. 20 gr droższy od biletu elektronicznego. Bilet elektroniczny to jest też ten zapisywany na karcie ŚKUP, więc ten kupowany za pośrednictwem karty płatniczej będzie w tej samej cenie, co kodowany na karcie ŚKUP – mówi Kamila Rożnowska, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.

Z kolei od 1 lutego pasażerowie będą mogli zapłacić kartą już w każdym pojeździe, który obsługuje te linie. To jednak żadna nowość, bo są miasta, gdzie takie systemy funkcjonują od lat. Tak jest między innymi w Jaworznie.

– Już od 2012 roku mamy możliwość płacenia kartą w biletomacie i także monetami. A od stycznia 2017, czyli 5 lat później, wprowadziliśmy open payment system, czyli takie przerośnięte tablety, gdzie przy pomocą karty zbliżeniowej nie tylko nabywamy bilet, bo to już jest kolokwialnie mówiąc – żaden „szpas”, ale nie tylko do nabycia biletu, ale także do kontroli ta karta wystarczy – mówi Maciej Zaremba, PKM Jaworzno.

Zarząd Transportu Metropolitalnego planuje, aby pasażerowie mieli możliwość płacenia kartą także w pojazdach obsługujących inne linie.

(Paweł Jędrusik)

Nareszcie! W autobusach i tramwajach ZTM w Metropolii zapłacicie za bilet kartą!
Nareszcie! W autobusach i tramwajach ZTM w Metropolii zapłacicie za bilet kartą!
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close