AlarmRegionWiadomość dnia

Nawet-17 st.C dzisiaj w nocy! Jest OSTRZEŻENIE METEO przed mrozami

Noc z 31 stycznia na 1 lutego może być wyjątkowo mroźna! Synoptycy wydali ostrzeżenie przed silnym mrozem dzisiaj w nocy. W naszym regionie temperatura spaść może nawet do -17 stopni Celsjusza.

 

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Meteorolodzy ostrzegają, że dzisiaj wieczorem /31 stycznia/ oraz w nocy z 31 stycznia na 1 lutego temperatura może spaść w nocy miejscami do -17°C. W wyższych partiach gór, słupki rtęci spaść mogą nawet poniżej 20. kreski na minusie!

Urzędy wielu miast apelują do swoich mieszkańców, podobnie jak służby – o zwracanie szczególnej uwagi na osoby przebywające na zewnątrz – w tym na osoby bezdomne. Takie mrozy dla nich mogą być bowiem śmiertelnym zagrożeniem.

-Apelujemy do mieszkańców, aby nie pozostawać obojętnym na los bezdomnych i informować o miejscach ich pobytu Policję, Straż Miejską lub noclegownię. Apelujemy także o zwracanie uwagi na przypadkowo spotkane osoby, które mogą stać się ofiarami niskich temperatur. Nie bądźmy obojętni na widok osób leżących przy drodze lub niestosownie ubranych do pory zimowej. Zwracajmy szczególną uwagę na dzieci, osoby starsze, bezdomne i będące pod wpływem alkoholu – apeluje na swojej stronie UM Bytom.

Zimno może być nie tylko dzisiaj w nocy, ale także w poniedziałek, 1 lutego rano. Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB w Krakowie ostrzega przed silnym mrozem na obszarze województwa śląskiego od godz. 21:00 w dniu 31 stycznia do godz. 9:00 w dniu 1 lutego. Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy miejscami od -17°C do -15°C. Wiatr o średniej prędkości do 10 km/h.

 

autor: W.Żegolewski
źródło: IMGW, UM Bytom

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Walka o Oliwkę ciągle trwa! Brakuje prawie pięciu milionów [WIDEO]

Kradzież szczepionek przeciwko koronawirusowi w Chorzowie! [WIDEO, NOWE FAKTY]

Najpierw był problem żeby je dostać, a teraz zalegają w magazynach. Śląska Izba Lekarska ma jeszcze darmowe szczepionki!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close