Region

„Nie bądź dzban i nie dewastuj”. Sosnowiecki radny proponuje naklejki

Radny Damian Żurawski z Sosnowca też chce walczyć z wandalami, którzy niszczą miasto. Zaproponował, aby na wiatach przystankowych przykleić naklejki z napisem „Ta szyba kosztuje 1200 zł! Nie bądź dzban! Nie dewastuj! Miasto to twój dom”.

Nie chcecie by Wasze dzieci zamieniły się w wirtualne zombie? Zobaczcie koniecznie najnowszy odcinek TOP 5 Silesia Flesz!

Od dłuższego czasu Sosnowiec walczy z wandalami niszczącymi publicznie mienie. Do tej pory prezydent Arkadiusz Chęciński publikował w mediach społecznościowych wizerunek wandali, którzy malowali graffiti albo niszczyli np. platformę dla niepełnosprawnych. Wówczas dane wszystkich sprawców udało się ustalić.

„Nie bądź dzban i nie dewastuj”. Sosnowiecki radny proponuje naklejki. Fot: fb Damian Żurawski
„Nie bądź dzban i nie dewastuj”. Sosnowiecki radny proponuje naklejki. Fot: fb Damian Żurawski

Walczyć z wandalami chce też radny Damian Żurawski i zaproponował naklejki. – Oczywiście nie ma możliwości, żebyśmy całkowicie wyeliminowali z głowy dzbanom takie i inne akty wandalizmu, ale pomyśleliśmy o specjalnych naklejkach z napisem „Ta szyba kosztuje 1200 zł! Nie bądź DZBAN nie dewastuj, miasto to Twój DOM”. Być może ten napis połączyłby odpowiednie styki w głowie i nie doszłoby do wybicia szyby. Oczywiście zwykłą naklejką nie powstrzymamy wszystkich, ale może gdy taka osoba zobaczy, ile owa zabawa może ją (lub jej rodziców) kosztować, zastanowi się dwa razy i nie dokona zniszczeń. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że „to nie są tanie rzeczy” – słowami klasyka, a takie naklejki mówiące wprost o kosztach może kogoś obudza” – pisze radny na swoim profilu facebookowym.

Fot: Facebook Damian Żurawski – Twój Radny

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close