RegionWiadomość dnia

Nie będzie skuterów wodnych na Zalewie Rybnickim? Jest projekt uchwały

Pojawił się projekt uchwały w Urzędzie Miasta w Rybniku, który ma zakazać używania jednostek pływających z silnikami spalinowymi na Zalewie Rybnickim. Magistrat czeka na opinie mieszkańców. Czy to oznacza koniec skuterów na jednym z najpopularniejszych akwenów wodnych w naszym regionie?

 

 

Wieczór zbrodni z serialem „Prawo i Porządek” w TVS

W Urzędzie Miasta w Rybniku pojawił się nowy projekt uchwały, a magistrat chce poznać na temat tego pomysłu opinie mieszkańców. Chodzi o zakaz poruszania się spalinowymi jednostkami pływającymi na Zalewie Rybnickim. Fani skuterów wodnych zamarli, bo w tym miejscu pływa ich wyjątkowo dużo. Przepisy natomiast nie dotyczyłyby m.in. jednostek żaglowych z silnikami do 15 KM. Wszystkie jednostki pływające posiadające silniki o dużej mocy, generują przede wszystkim hałas. A Zalew Rybnicki to jeden z najpopularniejszych w naszym regionie akwenów wodnych, który odwiedza mnóstwo mieszkańców poszukujących spokoju i chwili relaksu. Jednak UM Rybnik nie będzie decydował za mieszkańców i jako przykładna jednostka samorządowa, pozwala rybniczanom na wyrażenie opinii w ww. temacie. W końcu działania władz mają poprawiać komfort mieszkańców, a nie działać przeciwko ich oczekiwaniom.

Jak czytamy w uzasadnieniu uchwały, znajdującym się na oficjalnym portali Rady Miasta Rybnik – Tym samym zapisy niniejszej uchwały zapewniają ochronę akustyczną oraz bezpieczeństwo przebywania ludzi nad zbiornikami, poprzez określenie dopuszczalnego obszaru użytkowania Zbiorników Technologicznych dla jednostek pływających o maksymalnej mocy akustycznej nie przekraczającej 105 dB, służących do organizacji pokazów, testów lub szkoleń w zakresie uzyskania uprawnień motorowodnych, a także udziału w treningach sekcji motorowodnych, zawodach sportowych oraz imprezach.

Opinie można składać do 17 czerwca mailowo na adres Wydziału Ekologii: ekologia@um.rybnik.pl, lub w Kancelarii Urzędu Miasta przy ul. Bolesława Chrobrego 2, wg wzoru załączonego do konsultowanego projektu.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Tarcza antykryzysowa: Kolejne postojowe na kontach mieszkańców woj.śląskiego

Wybory prezydenckie: 28 czerwca nie zostanie wykorzystany żaden element pakietu z 10 maja

Gliwice: Kolejne testy na koronawirus i wyniki ujemne. Pacjenci opuszczają szpital!

źródło: UM Rybnik
red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close