KrajRegion

Nie chcesz by dziecko wróciło do szkoły 1 września? Za zatrzymanie ucznia w domu grozi wysoka grzywna

Zatrzymanie ucznia w domu od 1 września w obawie przed zakażeniem stanowi naruszenie obowiązku szkolnego i grozi za to grzywna do 10 tysięcy złotych – pisze „Rzeczpospolita”.

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Jak czytamy w piątkowej „Rzeczpospolitej”, zatrzymanie ucznia w domu od 1 września w obawie przed zakażeniem, stanowi naruszenie obowiązku szkolnego. Grozi za to grzywna do 10 tys. zł.

Rodzic może zostawić dziecko tylko wtedy, gdy w domu znajduje się członek rodziny objęty kwarantanną lub jest to uzasadnione chorobami dziecka, w tym objawami infekcji dróg oddechowych lub choroby przewlekłej – na podstawie opinii lekarza sprawującego opiekę zdrowotną nad uczniem z taką chorobą” – poinformowało Ministerstwo Edukacji Narodowej, na które powołuje się „Rz”.

W Polsce obowiązek szkolny dotyczy dzieci od 7. do 18. roku życia. W przepisach nie ma mowy o grzywnach za zatrzymanie w domu przedszkolaka.

Źródło: Polsat News, Rzeczpospolita

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Tragiczny wypadek w Koszęcinie! Bus zderzył się z tirem [NOWE FAKTY, WIDEO]

Dwa nowe ogniska koronawirusa na Śląsku! To seniorzy z Kobióra i judocy z Bytomia

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych tuz przy zabudowaniach mieszkalnych. Mieszkańcy Zabrza protestują [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close