KategoriaRegionWiadomość dnia

Nie masz pomysłu na weekend w Katowicach? Podpowiadamy, co robić

W  najbliższy weekend w Katowicach nie da się nudzić. W mieście organizowane będą liczne imprezy i wydarzenia tak różnorodne, że każda, nawet najbardziej wybredna osoba, znajdzie coś dla siebie.

W piątek (15.06) rozpoczyna się trwający dwa dni Festiwal Muzyki Świata Ogrody Dźwięków. Cena jednodniowego biletu, to 20 zł, a karnetu – 30zł. Co więcej,  w dniach 15-17.06. 2018r. rusza również kolejna edycja Rynku Smaków, podczas której, poza możliwością skosztowania różnorodnych potraw z ponad 30 food trucków, osoby zainteresowane będą mogły obejrzeć Mistrzostwa Świata w piłce nożnej na ogromnym telebimie, w specjalnie wydzielonym do tego miejscu.

Również w piątek (15.06), osoby zainteresowane historią, w szczególności tą przedwojenną, oraz muzyką, będą miały szansę wziąć udział w wydarzeniu Przy Starym Gramofonie – 3. spotkanie z Jerzym Płaczkiewiczem. Podczas tego spotkania, uczestnicy mają możliwość wysłuchać piosenek z lat 20 i 30, XX wieku, które zostaną odtworzone na zabytkowym gramofonie, oraz zostaną przeprowadzeni przez ten muzyczny świat przez Jerzego Płaczkiewicza – postać ściśle związaną z różnymi aspektami muzyki. Cena biletów to  14 zł za normalny  i 12 zł za ulgowy.

Weekend w Katowicach – podsumowanie

Piątek (15.06):

-Festiwal Muzyki Świata Ogrody Dźwięków.

Start – 19:00

Koniec – ?

Gdzie? – Strefa kultury w Katowicach.

-Rynek Smaków.

Start – 12:00

Koniec – 22:00

Gdzie? – Rynek w Katowicach.

-Przy Starym Gramofonie – 3. Spotkanie z Jerzym Płaczkiewiczem.

Start – 18:00

Koniec – 22:00

Gdzie? – Centrum Sztuki Filmowej, Kino Kosmos.

W sobotę propozycji spędzenia czasu jest jeszcze więcej.

Dla osób pragnących rozwijać swoją kreatywność, chcących zwiększyć pewność siebie lub nauczyć się po prostu czegoś nowego, Impro Silesia organizuje warsztaty Drzwi do IMPRO vol.2 – Warsztaty Podstawy Improwizacji. Cena za miejsce, to w tej chwili 279 zł (15zł/h).

Z kolei, osoby lubiące tańczyć, będą miały szansę pokazać co potrafią podczas Salsy pod Palmami, organizowanej przez szkołę tańca La Clave, czy 25. Windy do nieba, organizowanej przez Vogule Poland. Wstęp na oba wydarzenia jest bezpłatny. Podobnie jak Harnasie w Namaste – czyli na żaglach do Szwecji i z powrotem, wydarzenie organizowane przez Klub Podróżników Namaste, skierowane do każdego, kto zastanawia się, jak to jest przepłynąć się trochę dalej po naszym morzu.  Osoby nielubiące wody, czy  wolące nieco inne, np. powietrzne klimaty, będą miały możliwość obejrzenia podniebnych akrobacji samolotowych podczas Śląskiego Air, Moto & Piro Show, organizowanego  przez Aeroklub Śląski, Śląski Air Show, Fajera i firmę FOSA. Wydarzenie uatrakcyjniać będzie również show pirotechniczne i wystawa szybkich samochodów. Cena za wstęp to 29,99-39.99 zł.

Kinomaniacy mogą natomiast wybrać się do Kinoteatru Rialto na film pt. Żona czy mąż?, który jest emitowany w ramach cyklicznego wydarzenia organizowanego przez to kino – Filmowy Klub Seniora. Emeryci, renciści i osoby  posiadające Śląską Kartę Seniora, za bilet zapłacą  10 zł, studenci i uczniowie – 15 zł, reszta zainteresowanych – 18 zł.

Sobota (16.06):

-Festiwal Muzyki Świata Ogrody Dźwięków.

Start – 19:00

Koniec – ?

Gdzie? – Strefa kultury w Katowicach.

– Rynek Smaków.

Start – 12:00

Koniec – 22:00

Gdzie? – Rynek w Katowicach.

-Drzwi do IMPRO vol.2 – Warsztaty Podstawy Improwizacji.

Start – 18:00

Koniec – 21:00

Gdzie? – Strefa Dobry Start.

-Salsa pod palmami.

Start – 17:00

Koniec – 21:00

Gdzie? – Rynek w Katowicach.

-Winda do nieba 25.

Start – 22:00

Koniec – 5:00

Gdzie? – Targ Nocny.

-Harnasie w Namaste – czyli na żaglach do Szwecji i z powrotem.

Start – 19:00

Koniec – 21:00

Gdzie? – Klub Podróżników – Namaste.

-Śląski Air, Moto & Piro Show.

Start – 11:00

Koniec – 22:00

Gdzie? – Lotnisko Katowice-Muchowiec.

-Klub Seniora, film „Żona czy mąż?”

Start – 15:00

Koniec – 16:40

Gdzie? – Kinoteatr Rialto.

Weeekend w Katowicach- niedziela(17.06)

W ostatni dzień weekendu tj. w niedzielę, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach zaprasza na dzień otwarty swojej siedziby. Wstęp jest bezpłatny.

Niedziela

-Rynek Smaków.

Start – 12:00

Koniec – 20:00

Gdzie? – Rynek w Katowicach.

-Dzień otwarty NOSPR.

Start – 11:00

Koniec – 22:00

Gdzie? – Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach.

Szczegółowe informacje czy harmonogramy każdej z imprez można sprawdzić pod facebookowymi adresami każdego z wydarzeń.

(Karolina Kowal)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close