RegionWiadomość dnia

Nie ścinać, a sadzić! Choinkowa akcja ogarnęła Bytom! [WIDEO]

W ubiegłym roku ozdobiona była bombkami i światełkami, a pod nią można było znaleźć prezenty. W tym roku to ona stanowi ozdobę i jest prezentem dla bytomian. Choinka została zasadzona w Rozbarku w ramach akcji „Nie wyrzucaj choinki po świętach”. W tym roku Stowarzyszenie Miasto dla Mieszkańców oraz władze Bytomia po raz kolejny zachęcają do wzięcia udziału w akcji.

 

 

PRZERAŻAJĄCE! TOP 5 Silesia Flesz: Starsi ludzie oddawani do szpitali na święta jak rzeczy!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS


-Po to, żeby Bytom stał się bardziej zielony i po to żeby dać choinkom drugie życie. W ubiegłym roku podczas pierwszej takiej zbiórki choinek zebraliśmy kilkanaście drzewek. Te kilkanaście drzewek zostało posadzonych w Rozbarku, w Łagiewnikach i uprzyjemnia teraz mieszkańcom spacery – mówi Małgorzata Węgiel – Wnuk, rzecznik prasowy UM w Bytomiu.

Choinki w donicach po świętach będzie można przywozić do bazy Miejskiego Zarządu Zieleni i Gospodarki Komunalnej przy ul. Tarnogórskiej. Najlepiej jeśli będzie to świerk kłujący, świerk pospolity lub jodła koreańska. Kupując drzewko warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy.

Choinka została zasadzona w Rozbarku w ramach akcji „Nie wyrzucaj choinki po świętach”. W tym roku Stowarzyszenie Miasto dla Mieszkańców oraz władze Bytomia po raz kolejny zachęcają do wzięcia udziału w akcji
Choinka została zasadzona w Rozbarku w ramach akcji „Nie wyrzucaj choinki po świętach”. W tym roku Stowarzyszenie Miasto dla Mieszkańców oraz władze Bytomia po raz kolejny zachęcają do wzięcia udziału w akcji

-Muszą patrzeć, czy igły czasami nie są przebarwione, czy nie ma śladów żerowania szkodników na tej choince, a przede wszystkim najważniejszy jest korzeń. Przy czym gro tych choinek, które my tutaj kupujemy w donicach one są po prostu świeżo wykopane i te korzenie są podcięte. Rzadko kiedy możemy dostać choinki, które są pięknie przekorzenione i na tyle warunkujące swoją zdrowotność, że one się przyjmą. Te choinki, które my kupujemy no są w takim stanie, ale i tak jest duża szansa że się przyjmą wyjaśnia Gabriela Kadłubek, koordynator MZZiGK w Bytomiu.

Najlepiej żeby choinka nie stała w domu dłużej niż dwa tygodnie – po takim czasie spędzonym w ciepłym pomieszczeniu może budzić się do życia. Po przywiezieniu do Miejskiego Zarządu Zieleni i Gospodarki Komunalnej drzewka będą hartowane, a wiosną zostaną zasadzone na bytomskich skwerach.

 

autor: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Gigant z USA stawia na śląskie oprogramowanie

Google poinformowało Cię o naruszeniu bezpieczeństwa danych? Sprawdź o co chodzi

Dali radę! Już 23 grudnia otwarcie 20 km autostrady A1 w Częstochowie!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close