Region

Niebezpieczne rośliny w Katowicach, czyli Festiwal Roślin Owadożernych „Magiczna Dżungla” w Spodku [WIDEO]

Na pierwszy rzut oka wyglądają jak zwykłe rośliny. Potrafią jednak być niebezpieczne – głównie dla owadów. W katowickim Spodku w sobotę i niedzielę podczas Festiwalu Roślin Owadożernych „Magiczna Dżungla” można obejrzeć specjalną wystawę.

 

– Muchołówki, kapturnice, rosiczki, dzbaneczniki, czyli to co najpiękniejsze w tym głodnym świecie flory. To rośliny, które poniekąd się zbuntowały i zaczęły polować, żeby przetrwać. Najpiękniejsze okazy, właściwie z całego świata, zjechały się tutaj, do Spodka, żeby mieszkańcy Śląska, ale nie tylko, mogli te śliczne, głodne potwory zobaczyć – mówi Michał Gąstał, organizator Festiwalu Roślin Owadożernych.

Jest to bardzo ciekawa wystawa, nie spodziewałam się, że aż takie wrażenie może zrobić – mówi Alicja Lorenc, mieszkanka Katowic.

– Nam się bardzo podoba. Kiedyś próbowałam wyhodować rosiczkę, ale się nie udało. Teraz mam nasionka już z córką odebrane, myślę, że kolejny raz spróbuję. Także źródło wiedzy, ale też inspiracji do dalszej, samodzielnej hodowli – mówi Marzena Kotas, mieszkanka Rudy Śląskiej.

Owadożerne rośliny można nie tylko zobaczyć, ale i kupić. Wystawa w katowickim Spodku potrwa do niedzieli, do godziny 17.(Paweł Jędrusik)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close