KrajRegion

Niedziele handlowe w 2019 roku. Jest ich tylko 15!

Nadszedł Nowy Rok, a wraz z nim zaostrzenia co do sprzedaży w niedziele. W tym roku zakupy zrobimy jedynie w ostatnią niedzielę danego miesiąca. Jedynym wyjątkiem jest kwiecień i grudzień.

 

W całym 2019 roku, handel w niedzielę będzie możliwy jedynie w ostatnią niedzielę miesiąca. Wyjątek stanowią tutaj miesiące kwiecień i grudzień ze względu na Święta Wielkanocne oraz Święta Bożego Narodzenia.

W pozostałe niedziele miesiąca, handel jest zakazany. Działać mogą jedynie małe sklepy, gdzie za ladą stanie sam właściciel – tutaj nic się nie zmieniło. Otwarte będą także stacje benzynowe, cukiernie, kawiarnie, kwiaciarnie itp.

W 2020 roku ograniczenia co do handlu w niedziele mają być jeszcze większe. Wtedy sklepy będą otwarte tylko w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę poprzedzającą Wielkanoc – czytamy na Business Insider Polska.

 

m-ps

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close