RegionSport

Niemal 6000 przejazdów – podsumowanie sezonu KajTeroz

Niemal 6000 przejazdów w niespełna dwa miesiące – to bilans pierwszego, niepełnego sezonu KajTeroza, czyli Chorzowskiego Roweru Miejskiego. Będzie można z niego korzystać do piątku, potem rozpocznie się zimowa przerwa. Rowery powrócą pierwszego dnia wiosny. Będzie ich zdecydowanie więcej.

 

Psia grypa, klątwa rzucona na schody i nowi prezydenci – ZOBACZCIE TOP 5 SILESIA FLESZ

KajTeroz wystartował 11 października. W tym sezonie dostępnych było 150 rowerów, które można było wypożyczać na 15 stacjach. Od pierwszych dni system cieszył się wielką popularnością. Rowery wypożyczono w niemal 6000 razy! W systemie zarejestrowało się ponad 2,2 tysiące użytkowników, korzystało z niego również wiele osób zarejestrowanych w innych systemach Nextbike.

Z rowerów można korzystać do piątku, potem trafią one do magazynu. Na ulice wyjadą w pierwszy dzień wiosny, czyli 21 marca. Już nie możemy się doczekać, kiedy będziemy mogli uruchomić pełną wersję systemu” – mówi Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

Od marca system zyska nową, o wiele większą skalę – dostępnych będzie 46 stacji i 460 rowerów, w tym tandemy, rowery familijne typu cargo, rowery z fotelikami dziecięcymi i rowerki dziecięce.

„Widać wyraźnie, że uruchomienie KajTeroza było strzałem w dziesiątkę. W przyszłym roku system będzie trzykrotnie większy i o wiele bardziej wszechstronny. Więcej typów rowerów to więcej zastosowań, już nie tylko transportowych, ale również rekreacyjnych i towarzyskich” – zapowiada Robert Lech, prezes Nextbike Polska.

Najpopularniejsze stacje KajTeroza:
1 Chorzowskie Centrum Kultury
2 Park Śląski – Pelikany
3 Park Róż

Najpopularniejsze trasy KajTeroza:
1 Batory Pętla do Batory Dworzec PKP
2 Chorzowskie Centrum Kultury do Park Róż
3 Chorzowskie Centrum Kultury do Plac Powstańców Śląskich

Źródło i foto: Chorzow.eu

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close