AlarmKrajRegionŚwiatWiadomość dnia

Nieoficjalnie: U2 w Gliwicach! Koncert U2 w Gliwicach w Hali Gliwice już w październiku 2018?

Sensacja! Koncert U2 w Gliwicach? Wg. przecieków – U2 zagra koncert w Hali Gliwice w październiku 2018!

 

Nieoficjalnie: U2 w Gliwicach! Koncert U2 w Gliwicach w Hali Gliwice? Koncert U2 w Gliwicach być może już w październiku 2018 (fot.https://www.facebook.com/groups/41318184558/about/)

Jeśli plotka się potwierdzi, giganci rocka – grupa U2 zagra koncert w Gliwicach. u2 w Gliwicach miałoby zagrać w październiku 2018. Lokalizacją koncertu U2 w Gliwicach braną pod uwagę jest Hala Gliwice.

Informację o tym, że koncert U2 w Gliwicach w ramach trasy „U2 eXPERIENCE + iNNOCENCE Tour” podał fanpage U2 2018 – Are you EXPERIENCEd.  O możliwym koncercie U2 w Gliwicach informują także na fb gliwickie media: Dzisiaj w Gliwicach oraz Infogliwice.pl

Informacja nie jest jeszcze potwierdzona, na stronie U2 wśród miast, które legendarny zespół odwiedza w tym roku z koncertami, Gliwic nie znajdziemy. Ale i zapowiedzi trasy kończą się tam na razie na czerwcu.

Czy U2 zagra koncert w Gliwicach w październiku 2018 w Hali Podium? Być może wkrótce się już dowiemy. Obejrzy go co najmniej 17 tysięcy fanów – bo taka jest pojemność właśnie wybudowanej Hali Gliwice. To najnowocześniejszy obiekt w tej części Polski. Hala Gliwice pomieści ponad 17000 widzów. –Koncerty, wielkie imprezy sportowe, wydarzenia kulturalne, targi, konferencje i ogromne emocje! To wszystko już wkrótce w Gliwicach – reklamuje się na swojej stronie gliwicka hala. Kto wie – być może wkrótce będzie miało tu miejsce jedno z największych wydarzeń muzycznych w Polsce ostatnich lat.

Nieoficjalnie: U2 w Gliwicach! Koncert U2 w Gliwicach w Hali Gliwice już w październiku 2018? (źr:http://www.u2.com)

U2 w Polsce zagrało już trzykrotnie. Po raz pierwszy na żywo gigantów rocka można było usłyszeć i zobaczyć na warszawskim Służewcu 12 sierpnia 1997, podczas trasy „PopMart”, kiedy to w trakcie wykonywania kojarzonego z Polską utworu „New Year’s Day” zespół wyświetlił na olbrzymim ekranie zdjęcia manifestacji Solidarności i Lecha Wałęsy. Kolejne dwa koncerty U2 w Polsce szczególnie ważne były dla woj.śląskiego, bo zagrane zostały na Stadionie Śląskim, gromadząc 70-tysięczną publiczność. W 2005 roku, przed koncertem w Kotle Czarownic polscy fani zorganizowali akcję „Flaga”, kiedy to powstała olbrzymia polska flaga na trybunach stadionu, która miała się pojawić w trakcie wykonywania przez zespół utworu „New Year’s Day”.

Po raz trzeci i na razie ostatni U2 wystąpił w Polsce ponownie na Stadionie Śląskim 6 sierpnia 2009, w ramach tournée o nazwie „U2 360° Tour”. Wtedy także pojawiła się ogromna, biało-czerwona flaga. Kto wie, może potężna sektorówka pojawi się także na publiczności podczas koncertu U2 w Gliwicach? Czekamy na potwierdzenie wciąż nieoficjalnych informacji w tej sprawie.

(WZ)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close