RegionWiadomość dnia

Niesamowita Alicja Jaruk z Gliwic to mistrzyni pole dance. 13-latka zbiera na wyjazd na mistrzostwa świata [WIDEO]

Sprawności fizycznej pozazdrościłby jej niejeden profesjonalny sportowiec. 13-letnia gliwiczanka – Alicja Jaruk kocha to, co robi. A tańczy – i robi to na światowym poziomie – pole dance.

 

–Mam nadzieję, że będę jak najdłużej to ćwiczyć, aż do starości – mówi Alicja Jaruk, zawodniczka pole dance. Do tego jeszcze długa droga. Alicja trenuje pole dance już od 3 lat, a jej sukcesy można mnożyć: 1miejsce na International Pole Show Art Championshiop w Chorwacji czy 2 miejsce na Mistrzostwach Polski Pole Sport.

–Alicja jest, w największym skrócie mogę powiedzieć, jak gąbka. Chłonie po prostu to, co jej mówię. I jeśli chodzi o technikę to jest naprawdę świetna. Wiele razy robi choreografię tak naprawdę bez najmniejszych błędów technicznych – mówi Aleksandra Bednarz, trenerka Alicji, Fit Wizja Gliwice.

Alicja Jaruk kocha to, co robi. A tańczy - i robi to na światowym poziomie - pole dance
Alicja Jaruk kocha to, co robi. A tańczy – i robi to na światowym poziomie – pole dance

Nienaganna technika nie bierze się znikąd. W każdym ruchu i słowie Alicji widać, że to sportowiec z krwi i kości. -Być coraz lepszą. Ciągle pokonywać samą siebie, żeby zajmować coraz lepsze miejsca na podium. I właśnie chciałabym coraz bardziej dążyć do doskonałości – podkreśla Alicja Jaruk, zawodniczka pole dance.

A najbliższe zawody już za kilka dni odbędą się w Hiszpanii. -Mistrzostwa Świata są zdecydowanie najważniejszymi zawodami w roku. Żeby się na nie dostać, to też trzeba się trochę napracować. Dwie osoby z najlepszą punktacją z każdej kategorii wiekowej kwalifikują się do mistrzostw świata. A tam już jest najlepsza ekipa z całego świata – mówi Aleksandra Bednarz, trenerka Alicji, Fit Wizja Gliwice.

Alicja Jaruk kocha to, co robi. A tańczy - i robi to na światowym poziomie - pole dance
Alicja Jaruk kocha to, co robi. A tańczy – i robi to na światowym poziomie – pole dance

W zeszłym roku na mistrzostwach świata w Holandii Alicja zdobyła 4. miejsce. W tym roku liczy na jeszcze wyższe lokaty. -To teraz też mam właśnie taki cel, żeby mieć podobny wynik, albo i nawet lepszy – mówi Alicja Jaruk, zawodniczka pole dance.

Żeby jednak Alicja mogła wziąć udział w Mistrzostwach Świata w Hiszpanii, potrzebne są pieniądze, które przekraczają możliwości jej rodziców. Dlatego postanowili przeprowadzić zbiórkę, aby córka mogła realizować swoje sportowe marzenia. Akcja prowadzona jest na portalu zrzutka.pl. Link do niej znajdziecie TUTAJ

 

(Radosław Nosal)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close