RegionSportŚwiat

Nikt na nich nie stawiał, a oni sprawili sensację! Złoty medal polskiej sztafety mieszanej 4x400m!

Nareszcie! Po srebrze wioślarek mamy drugi medal na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio! Wybiegała go sensacyjnie polska sztafeta mieszana 4×400 metrów z czasem 3.09,87 – a więc nowym rekordem Europy, który nasza ekipa poprawiła… sama po sobie i to dzień po dniu! Brawo!

 

 

Detektyw wszech czasów powraca!!! COLUMBO tego lata w TVS!

Już półfinały w wykonaniu biało-czerwonych napawały nadzieją, że w finale „coś może wpaść”. Polska sztafeta zdobyła awans do finału z czasem 3.10,44 – poprawiając tym wynikiem rekord Europy.

Ale chyba tylko najwięksi optymiści marzyli, że uda się odsadzić USA i zgarnąć złoto! Polska sztafeta mieszana 4×400 metrów na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020 zdobyła złoto! Złote medale wywalczyła sztafeta w składzie Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic⁣ i Kajetan Duszyński. Duszyński – wybiegając na ostatnią zmianę – był na drugim miejscu za Holandią. Ale nie trwało to długo. Na ostatniej prostej – urodzony w Siemianowicach Śląskich Duszyński włączył turbo i odjechał stawce, zostawiając za plecami nawet rozpędzającego się zawodnika USA.

Sztafeta mieszana 4×400 metrów, w której biegną mężczyźni i kobiety – jest nową dyscypliną olimpijską – więc polskie złoto ma historyczny wymiar – jest pierwszym złotym medalem w tej konkurencji w historii.

Polska zdobyła złoty medal w sztafecie 4×400 m, drugie miejsce zajęli reprezentanci Dominikany, a trzecie Amerykanie. To drugi medal biało – czerwonych na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020. Wcześniej srebrny medal wywalczyły wioślarki w wyścigu czwórek podwójnych w składzie Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Sajdak, Marta Wieliczko i Katarzyna Zillmann.

 

autor: Wojciech Żegolewski
foto: Polski Komitet Olimpijski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Dla miłośników ZOO w Chorzowie to szok! Nie żyje Bolek, słynny lew ze Śląskiego Ogrodu Zoologicznego

Wariant Delta koronawirusa rozprzestrzenia się po Polsce. Będą kolejne programy szczepień

Czy w najbliższych tygodniach w Polsce będą utrzymywać się tropikalne upały? [PROGNOZA IMGW]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close