RegionSportŚwiat

Nokaut na skoczni, a nawet na czterech! Kamil Stoch wygrał Turniej Czterech Skoczni!

Postawił kropkę nad „i” – a nawet dwie, bo dzisiaj Kamil Stoch oddał dwa kapitalne skoki i wygrał po raz trzeci Turniej Czterech Skoczni! W austriackim Bischofshofen Stoch nie miał sobie równych, jak zresztą cała nasza kadra, z której większość zameldowała się w pierwszej dziesiątce!

 

 

Kryminalna rozrywka w TVS! „Napisała: Morderstwo” od wtorku do czwartku o 21.25

To był po prostu nokaut! Kamil Stoch wygrywa w fenomenalnym stylu 69. Turnieju Czterech Skoczni. Decydujące dwa skoki Polak oddał w austriackim Bischofshofen w konkursie kończącym cała imprezę. Zwycięstwo Stoch przypieczętował odległościami 139 i 140 metrów!

139 metrów – tyle Stoch skoczył w pierwszej serii dzisiejszego konkursu i już po niej prowadził zdecydowanie. Jego największy konkurent – Norweg Halvor Egner Granerud daleko z tyłu, na dziewiątej pozycji. Druga seria to już popis powietrznej wirtuozerii Stocha – Polak odleciał wszystkim, szybując na odległość 140 metra i pieczętując swoją trzecią w karierze wygraną w Turnieju Czterech Skoczni! Brawo!

Ale brawa należą się też innym polskim skoczkom. W klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni na trzecim miejscu zameldował się Dawid Kubacki. W generalce mamy jeszcze dwóch biało-czerwonych w dziesiątce – na piątym miejscu imprezę zakończył Piotr Żyła, a na szóstym Andrzej Stękała!

 

autor: Wojciech Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Minister zdrowia się nie patyczkuje. Ogromna kara za szczepienia aktorów poza kolejką!

W przyszłym tygodniu testy nauczycieli. Czy powrót dzieci do szkół będzie uzależniony od ich wyników?

Zadźgała partnera na oczach dzieci? Krwawa jatka w Dąbrowie Górniczej [NOWE FAKTY]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close