KrajRegion

Nowa metoda działania oszustów. Uważajcie na oszustwo „na koronawirusa”!

Na terenie Szczecina doszło do oszustwa metodą „na koronawirusa”. Jest to modyfikacja oszustwa stosowanego wcześniej przez przestępców, gdzie starsze osoby wprowadzane były w błąd, co do tożsamości rozmówcy telefonicznego i utrzymywane w przeświadczeniu, że dzwoni do nich funkcjonariusz służb państwowych. Tym razem przestępcy wykorzystali troskę seniorów o los ich najbliższych, wmawiając, że potrzebne są pieniądze na leczenie zakażenia koronawirusem.

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

5 sierpnia, do jednej z seniorek ze Szczecina, na telefon stacjonarny, zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. W trakcie krótkiej rozmowy poinformował, że córka seniorki znajduje się w szpitalu w stanie ciężkim z powodu koronawirusa i pilnie potrzebna jest szczepionka sprowadzona z USA, która pomoże w walce z rzekomą chorobą, a jej wartość wynosi kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Pokrzywdzona utrzymywana w przekonaniu, że lek może uratować życie jej dziecka, na skutek rozmowy zdecydowała się ostatecznie przekazać pieniądze, po które przysłany został nieznany mężczyzna. Po utracie oszczędności seniorka zorientowała się, że została oszukana. Obecnie postępowanie w tej sprawie prowadzą szczecińscy funkcjonariusze.

 

źr. policja.pl

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close