Region

Nowa pracownia otwarta w Śląskim Centrum Chorób Serca [WIDEO]

To historyczne miejsce znane z przeszczepów serca prof. Religi – dziś w Śląskim Centrum Chorób Serca otwarto nową pracownię elektrofizjologii i stymulacji serca.

 

 

TOP 5 SILESIA FLESZ podpowiada, co zrobić żeby się nie roztopić w upał 😉

Zaletą tej pracowni jest to, że pozwala leczyć w zasadzie każdy rodzaj zaburzeń serca jaki spotykamy w sercu człowieka. To są zaburzenia jakie powodują dyskomfort, ale są to też zaburzenia rytmu, które mogą powodować udar mózgu. Niektóre stanowią nawet bezpośrednie zagrożenie życia człowieka – mówi prof. Oskar Kowalski, Kierownik Pracowni Elektrofizjologii i Elektrostymulacji Serca.

W nowej Pracowni Elektrofizjologii i Stymulacji Serca Śląskiego Centrum Chorób Serca znajduje się sala zabiegowa, która będzie wykorzystywana między innymi do wszczepiania m.in. stymulatorow, kardiowerterow-defibrylatorów i układów do terapii resynchronizującej pracę serca. W pracowni jest także sala hybrydowa, w której będą wykonywane bardziej złożone zabiegi.

To również sprzęt pracujący na technologii promieni rentgenowskich – jest to sprzęt dużo bezpieczniejszy również dla naszego personelu medycznego – mówi Piotr Przybyła, dyrektor ds. medycznych w ŚCCS w Zabrzu.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski podkreślał dziś znaczenie tego miejsca.

Wiemy, że te działania są skuteczne, wiemy, że one są potrzebne pacjentom, dzięki tym działaniom pacjenci mogą funkcjonować i żyć – mówi Łukasz Szumowski, minister zdrowia.

A nowoczesny sprzęt wykorzystywany w czasie zabiegów oznacza również krótszy czas zabiegów. Środki na inwestycje pochodziły z ministerstwa i funduszy unijnych.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close