RegionSilesia Informacje

Nowe atrakcje w Wesoły Miasteczku! [ZDJĘCIA] Będzie też nowa brama!

Nowa brama

– Wejście do parku powita nas zupełnie nową bramą, wybudowaną na styl polskich, romantycznych i kolorowych kamienic, w których ulokowane zostaną kasy, kawiarnia oraz sklepy. Nowa strefa wejścia mieścić również będzie ekspozycję najwyższych gór świata, która zostanie wypożyczona do Śląskiego Wesołego Miasteczka z Centrum Górskiego Korona Ziemi w Zawoi. Ekspozycja ma za zadanie wnieść element edukacyjny i uatrakcyjnić wizytę nie tylko indywidualnym gościom, ale przede wszystkim zorganizowanym grupom szkolnym – tłumaczy Kamil Michno, rzecznik prasowy ŚWM.

 

Strefa wejścia prowadzić będzie do Magical Village, w której umieszczone zostały funkcjonujące już w minionym sezonie 2016: Magical Lake Expedition, Magical Postal Service, Cyclodrome, Circus Hoppala czy Carousel of Love. Magical Village to romantyczna wioska, pełna uroczych kamienic, miejsc, w których możemy napić się kawy, pobawić się na cyrkowych urządzeniach czy też wsiąść na nadbrzeżny statek w poszukiwaniu przygód. To miejsce, w którym coś dla siebie znajdą zarówno dorośli goście jak i najmniejsze pociechy, które będą mogły pobawić się na rodzinnych atrakcjach. W najbliższym sezonie w tej strefie uruchomiony zostanie również rollercoaster Scary Toy Factory.

 

Las w lunaparku

To jednak nie koniec nowości, gdyż z magicznej wioski przejść możemy do strefy Magical Forest. Magiczny las to miejsce, gdzie goście będą mogli poczuć prawdziwą magię. Zielony, tajemniczy, zamieszkały przez magiczne stworzenia, przeniesie nas w świat prawdziwych przygód. Ponadto, w tej strefie będziemy mogli wznieść się ponad wyżyny drzew i spojrzeć na roztaczający się dookoła krajobraz, dzięki ogromnemu diabelskiemu kołu, jakim jest Duża Gwiazda. Zobaczymy nie tylko panoramę Wesołego Miasteczka, ale też panoramę rozpościerającą się na miasto.

 

Przyszły sezon w Śląskim Wesołym Miasteczku zapowiada się więc niezwykle ekscytująco. Każdy z gości na pewno znajdzie coś dla siebie, a dzięki zmianom, jakie obecnie zachodzą, Miasteczko powita nas zupełnie nową, lepszą jakością na światowym poziomie.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close