KategoriaRegionSport

Nowy klub Bartosza Kurka. MVP Mistrzostw Świata przeszedł do ONICO jako wolny zawodnik

Bartosz Kurek ma za sobą prawdopodobnie najlepszy sezon w karierze. Razem z siatkarską reprezentacją Polski sięgnął po mistrzostwo świata, a sam został MVP tego turnieju. Dołączył do ONICO Warszawa po tym, jak rozwiązał kontrakt ze Stocznią Szczecin.

 

TOP 5 SILESIA FLESZ: Osuszanie KAŁUŻY i podryw na elektryczne BMW

Bartosz Kurek to 30-letni atakujący, który w swojej karierze zdobył m.in. mistrzostwo Europy w 2009 roku i mistrzostwo świata 2018. Został również MVP tegorocznego turnieju rozgrywanego we Włoszech i Bułgarii. Bartosz Kurek w kadrze narodowej rozegrał już 200 meczów!

Cieszymy się, że siatkarz tej klasy dołącza do naszego zespołu. Nie chcieliśmy dopuścić do tego, żeby zawodnik pokroju Bartosza Kurka wyjeżdżał z Polski i decyzją zarządu to się udało. O jego wartości sportowej nie muszę się nawet wypowiadać, najlepiej świadczą o niej ostatnie występy Bartka na Mistrzostwach Świata we Włoszech i Bułgarii, a później także w Stoczni Szczecin. Ten transfer jest też potwierdzeniem tego, że ONICO Warszawa ma duże aspiracje i zamierza walczyć o najwyższe cele – powiedział dla onicowarszawa.pl, prezes stołecznego klubu, Piotr Gacek.

Wcześniejszy klub Kurka, Stocznia Szczecin, tonie

Od początku sezonu 2018/2019 Bartosz Kurek związany był ze Stocznią Szczecin. Klub z Północy zbudował plusligowy „gwiazdozbiór”, który miał walczyć o medale siatkarskiej ekstraklasy. Podpisane kontrakty z MVP mistrzostw świata 2018, a także z Matejem Kazijskim, Łukaszem Żygadło czy Simonem Van De Voorde nie zdały się jednak na wiele w  świetle kłopotów finansowych zespołu. Do końca listopada zawodnicy dostali tylko po jednej wypłacie. Taki stan rzeczy tłumaczono niewywiązaniem się z umowy sponsora tytularnego, jednak spółka wystosowała oświadczenie, stanowczo odcinając się od tych spekulacji.

Kurek opuścił klub za porozumieniem stron, a za nim poszli Nicholas Hoag, Aleksander Maziarz, Lukas Tichacek, Asparuch Asparuchow, Matej Kazijski, Nikołaj Penczew, Łukasz Żygadło i Nicolas Rossard. W Stoczni zostało pięciu zawodników – Janusz Gałązka, Simon Van De Voorde, Adrian Mihułka, Marcin Wika oraz Bartłomiej Kluth. Polska Liga Siatkówki chce pomóc drużynie – możliwe, że przez wypłacenie przychodów z transmisji telewizyjnych dużo wcześniej. Przesunięto również terminy dwóch najbliższych meczów zespołu.

Onico Warszawa to klub, który powstał w 2017 roku. Wcześniej siatkarska tradycję na parkietach PlusLigi w stolicy kontynuował miejscowy AZS Warszawa. Trenerem zespołu jest Stephane Antiga, który w latach 2014-2016 był szkoleniowcem reprezentacji Polski. W stołecznym zespole już występują takie gwiazdy jak: Rafael Rodrigues de Araújo, Jan Nowakowski czy Andrzej Wrona.

W barwach ONICO Warszawa Kurek będzie występował z numerem 12.

Mateusz Pojda

źr.: onicowarszawa.pl

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close