RegionSilesia InformacjeSport w regionie

Nowy sezon, czyli nowe możliwości młodych szermierzy

Niemal 50 zawodników w wieku 6-12 lat, podzielonych na kilka kategorii wiekowych trenuje kilka razy w tygodniu walki szpadą pod okiem profesjonalnej trener. Treningi nie wiążą się dla nich tylko z ćwiczeniami ogólnorozwojowymi, ale także z możliwością korzystania z profesjonalnego i zapewniającego bezpieczeństwo sprzętu, używanego na co dzień przez zawodowców. Tym sposobem młodzi zawodnicy wiedzą, kiedy trafienie zostaje zaliczone.

 

Ma to duże znaczenie, bo klub oferuje nie tylko możliwość trenowania, ale także wyjazdy na obozy i zawody. Już po trzech tygodniach treningów po przerwie wakacyjnej 11 zawodników walczyło ze swoimi rówieśnikami o nagrody w Międzynarodowym Turnieju Szermierczym o Puchar Bytomia. Najlepszą zawodniczką "Zawiszy" okazała się urodzona w 2006 roku Zuzanna Kraczla która w swojej kategorii wiekowej zajęła 9. miejsce. Jej klubowa koleżanka Maja Marczuk (ur. 2008), jedna z najmłodszych zawodniczek w tej kategorii wiekowej (obejmującej zawodniczki z rocznika 2006 i młodsze) zajęła 11. miejsce.

 

Październikowy powrót do treningów młodszych zawodników wiązał się z tym, że w tym miesiącu w II Pucharze Polski rywalizowały wyłącznie starsze kategorie wiekowe. "Zawisza" i w tym turnieju miała jednak swoją reprezentantkę – 18-letnią Edytę Hojdys, trenującą ledwie od pół roku. Zawodniczka "Zawiszy" rywalizowała w turnieju z o wiele bardziej doświadczonymi szpadzistkami. Nabyte podczas tego turnieju doświadczenie pozwoliło jej w grudniu, podczas kolejnego Pucharu Polski, na wygranie walki z dużo wyżej rozstawioną zawodniczką.

 

Listopad oznaczał powrót do turniejowych zmagań dla pozostałych zawodników, którzy wzięli udział w turnieju "Gwiazdka ze szpadą". Siedmioosobowa reprezentacja "Zawiszy", mimo braku wysokich pozycji w końcowej klasyfikacji, doskonale bawiła się podczas zawodów.

 

Końcówka roku oznaczała także dla zawodników rywalizację w ramach Klubowego Turnieju Świątecznego, w którym wziąć udział mogli wszyscy trenujący w klubie – także ci, którzy nigdy w żadnych zawodach nie brali udziału. Najlepsi otrzymali atrakcyjne nagrody, a niezliczone uśmiechy, doskonała frekwencja i wyrównana rywalizacja w duchu fair play stanowią świetną prognozę na drugą połowę sezonu.

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close