RegionWiadomość dnia

Ocalał tylko jeden! W Dąbrowie Górniczej ktoś wyrzucił na śmietnik szczeniaki!

Co za koszmar! W Dąbrowie Górniczej na śmietnik – jak stare butelki i niepotrzebne śmieci – ktoś wyrzucił szczeniaki! Zostawił je tam na pewną śmierć!

 

-Informacja była telefoniczna we wczesnych godzinach porannych, ok. 6.30, że w śmietniku przy ulicy Robotniczej przy jednym z budynków wielorodzinnych znajdują się szczenięta – mówi Radosław Romanek, komendant Straży Miejskiej w Dąbrowie Górniczej.

Ocalał tylko jeden! W Dąbrowie Górniczej ktoś wyrzucił na śmietnik szczeniaki!
Ocalał tylko jeden! W Dąbrowie Górniczej ktoś wyrzucił na śmietnik szczeniaki!

Szczenięta znalezione w Dąbrowie Górniczej trafiły do chorzowskiego schroniska dla zwierząt. Przeżyło tylko jedno. -Wszystkie bardzo słabe w przeciągu kilku godzin – po kolei wszystkie padały. Wśród objawów krwotoczne zapalenie przewodu pokarmowego ,wycieki krwawe z otworów nosowych, szansa na uratowanie szczeniaków w tak młodym wieku raczej była żadna – mówi Marek Olszewski, lekarz weterynarii.

Uratowany szczeniak trafił już do domu zastępczego. Pozostawienie go w schronisku naraziłoby go na niepotrzebny stres i choroby.
(Monika Herman)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Ocalał tylko jeden! W Dąbrowie Górniczej ktoś wyrzucił na śmietnik szczeniaki!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close