RegionSportWiadomość dnia

Od skrawka terenu zależy los stadionu w Katowicach! Miasto staje do ważnego przetargu

Katowice przystąpią do przetargu na zakup działki w okolicy ul. Upadowej, na której ma powstać kompleks stadionu miejskiego. Działka ma powierzchnię 1660 m kw. i została wystawiona na sprzedaż przez Spółkę Restrukturyzacji Kopalń. Obok niej znajdują się tereny należące do miasta.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Nie leczcie koronawirusa papierem toaletowym!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

– Taka zgoda została dzisiaj udzielona, natomiast dowiedzieliśmy się, że przetarg na tę działkę został odsunięty w czasie, czyli został anulowany w tym najbliższym terminie, o nowym terminie mamy zostać poinformowani mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Cena wywoławcza prawa wieczystego użytkowania gruntu wynosi 300 tys. zł. Zgodnie z koncepcją i projektem stadionu, działka jest niezbędna do uzyskania pozwolenia na budowę pierwszego etapu inwestycji, który obejmuje stadion, halę, dwa boiska treningowe i parkingi.

Nie wiadomo jednak, czy miastu uda się kupić działkę za cenę wywoławczą, bo do przetargu mogą też przystąpić inni chętni. Początkowo przetarg miał odbyć się 27 marca.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus w Knurowie: są wyniki badań pracowników, którzy mieli kontakt z zakażoną lekarką

Dworzec widmo! Ludzi jest tak mało, że Koleje Śląskie postanowiły odwołać niektóre kursy

Sosnowiec: Podejrzana o zakażenie koronawirusem odmówiła leczenia na zakaźnym. Po pomoc chciała iść na SOR

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close