RegionSportWiadomość dnia

Od skrawka terenu zależy los stadionu w Katowicach! Miasto staje do ważnego przetargu

Katowice przystąpią do przetargu na zakup działki w okolicy ul. Upadowej, na której ma powstać kompleks stadionu miejskiego. Działka ma powierzchnię 1660 m kw. i została wystawiona na sprzedaż przez Spółkę Restrukturyzacji Kopalń. Obok niej znajdują się tereny należące do miasta.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Nie leczcie koronawirusa papierem toaletowym!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

– Taka zgoda została dzisiaj udzielona, natomiast dowiedzieliśmy się, że przetarg na tę działkę został odsunięty w czasie, czyli został anulowany w tym najbliższym terminie, o nowym terminie mamy zostać poinformowani mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Cena wywoławcza prawa wieczystego użytkowania gruntu wynosi 300 tys. zł. Zgodnie z koncepcją i projektem stadionu, działka jest niezbędna do uzyskania pozwolenia na budowę pierwszego etapu inwestycji, który obejmuje stadion, halę, dwa boiska treningowe i parkingi.

Nie wiadomo jednak, czy miastu uda się kupić działkę za cenę wywoławczą, bo do przetargu mogą też przystąpić inni chętni. Początkowo przetarg miał odbyć się 27 marca.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus w Knurowie: są wyniki badań pracowników, którzy mieli kontakt z zakażoną lekarką

Dworzec widmo! Ludzi jest tak mało, że Koleje Śląskie postanowiły odwołać niektóre kursy

Sosnowiec: Podejrzana o zakażenie koronawirusem odmówiła leczenia na zakaźnym. Po pomoc chciała iść na SOR

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close