RegionWiadomość dnia

Oddaj, nie wyrzucaj! W Katowicach ruszyła poświąteczna zbiórka żywności [WIDEO]

Po raz czwarty ruszyła poświąteczna zbiórka żywności. W Katowicach przed siedzibą Górnośląskiego Towarzystwa Charytatywnego przy ul Jagiellońskiej można było oddawać żywność, która została nam po świętach.

 

 

Maracana w Katowicach? Cena za stadion jak z kosmosu!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

-Ja się cieszę, sam mieszkam. Wiekowy jestem, mam już 84 lata, i tak się upycham w tym życiu, byle zdrowie było – mówi Kazimierz Łukomski, mieszkaniec Katowic.

Mieszkańcy przynosili pieczywo, ciasto, nabiał, wędliny, konserwy, ryż i makarony.

-Ta żywność jest potrzebna, osoby potrzebujące wiedzą gdzie jej szukać i przychodzą tutaj nie tylko odebrać żywność , ale i zjeść obiad – mówi Alicja Dobija, Stowarzyszenie Klucz Stop Społecznym Wykluczeniom.

W Katowicach przed siedzibą Górnośląskiego Towarzystwa Charytatywnego przy ul Jagiellońskiej można było oddawać żywność, która została nam po świętach
W Katowicach przed siedzibą Górnośląskiego Towarzystwa Charytatywnego przy ul Jagiellońskiej można było oddawać żywność, która została nam po świętach

W siedzibie Górnośląskiego Towarzystwa Charytatywnego od połowy grudnia działa również jadłodzielnia, gdzie każdy może przynieść żywność i w ten sposób podzielić się tym, czym może.

-Część z jedzenia przetwarzamy, część wydawana jest w takiej formie w jakiej ją dostajemy, Wielotorowo to trafia i personalnie do poszczególnych osób i również wykorzystujemy żywność do obiadów, jeśli są to rzeczy, które można to dalej przetworzyć – mówi Dawid Brehmer, Górnośląskie Towarzystwo Charytatywne.

Po świętach marnuje się najwięcej żywności, w Polsce rocznie nawet 9 mln ton żywności.

 

autor: Monika Herman

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Katowice: SZOK! Mężczyzna zostawił 3-letnią córkę w „Oknie życia”!

Wyprzedaże 2019 wystartowały! Dlaczego zawsze szalejemy na wyprzedażach?

Dni wolne w 2020 roku. Kiedy wziąć urlop, żeby mieć długi weekend? [DNI WOLNE, FERIE, WEEKENDY]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close