AlarmKrajRegionWiadomość dnia

Nie odpowiadała im cena usługi, więc zaatakowali taksówkarza

Jeden z taksówkarzy został zaatakowany przez swoich klientów. Nie spodobała im się cena usługi jaką zaproponował.

 

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie otrzymał informację, że trzech mężczyzn oraz kobieta napadli na taksówkarza. Jak ustalili policjanci, osoby te znajdując się pod wpływem alkoholu chciały zamówić przewóz taksówką. W trakcie negocjacji ceny usługi doszło do sprzeczki pomiędzy nimi, a kierowcą taksówki. Mężczyzna i kobieta zaczęli szarpać taksówkarza za odzież, przyduszać go do fotela i grozić w celu wymuszenia żądanej kwoty za przejazd.

Kierowcy udało się oswobodzić i wysiąść z taksówki. Na zewnątrz, jeden ze sprawców uderzył taksówkarza w głowę, a drugi kilkukrotnie kopnął w auto, po czym napastnicy oddalili się z postoju.

Szybki i szczegółowy przepływ informacji sprawił, że kilka minut po zdarzeniu, sulęcińscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, których kierowca taksówki wskazał jako sprawców. W chwili zatrzymania nie było już z nimi kobiety, która również uczestniczyła w zajściu. Zostali oni zatrzymani do wytrzeźwienia oraz wyjaśnienia okoliczności zdarzenia.

W toku wykonanych czynności ustalono, że jeden z trzech zatrzymanych mężczyzn, którzy wspólnie spożywali alkohol był jedynie świadkiem wydarzeń. Dwaj pozostali usłyszeli zarzuty uszkodzenia ciała, gróźb karalnych oraz niszczenia cudzej rzeczy, do których się przyznali. Mężczyznom grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Zatrzymanym ponadto przedstawiono zarzuty w sprawie kradzieży alkoholu, których dokonali dzień wcześniej w Wędrzynie oraz na terenie Sulęcina. Mężczyźni przyznali się do kradzieży, za którą również odpowiedzą przed sądem.

 

(źródło: Policja Lubuska)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close